Istorijos kontrolinis darbas 10kl.


Istorijos kontrolinis darbas 10kl.


Vienpoliškumas yra toks galios pasiskirstymo tarptautinėje sistemoje modelis, kuomet viena valstybė turi didžiąją dalį kultūrinės, ekonominės ir karinės įtakos.

Vienpolėse sistemose yra tik viena didžioji galia ir nėra konkurencijos. Jeigu atsiranda varžovas didžiajai galiai, sistema nustoja būti vienpole.

Dvipoliškumas yra toks galios pasiskirstymas, kuomet didžiąją dalį ekonominės, karinės ir kultūrinės įtakos tarptautinėje sistemoje ar konkrečiame regione turi dvi valstybės. Įtakos sferos dvipolėse sistemose gali plėstis.

JAV išlaidos gynybai sudaro beveik pusę visų pasaulio valstybių karinių išlaidų;

karinis jūrų laivynas yra stipresnis už visų kitų šalių laivynus kartu sudėjus;

gynybos tyrimų ir plėtros biudžetas siekia 80 % ateities varžovės Kinijos gynybos biudžeto;

Vienpolėms sistemoms būdinga taika. Jose didžiosios valstybės nekariauja tarpusavyje, o konkurencija dėl prestižo ar saugumo yra santykinai nedidelė. Šis pasikeitimas yra būtinas ir svarbus, kad valstybės nustotų kariauti ir kiek įmanoma labiau pasaulyje įsigalėtų taika, galiausiai suprantama, kad nuo kariavimo niekam nebus geriau, nes nukentės tiek ekonomika, tiek valstybės ištekliai, o kur dar papildomas stresas, be to garantijų niekada nėra.

Tai atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė. Atvira – tai reiškia, kad informacija, žinios, duomenys lengvai prieinami kiekvienam visuomenės nariui. Piliečiai dalyvauja visuomenės valdyme, politiniame šalies gyvenime.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1120 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Augustina
  • Istorijos kontrolinis darbas 10kl.
    10 - 2 balsai (-ų)
Istorijos kontrolinis darbas 10kl.. (2020 m. Liepos 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-kontrolinis-darbas-10kl.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 03:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo