Graikija Egiptas Roma


Senoves graikija skaidres. Senovės graikija ir roma testas. Legenda apie karalių dažus. Skaidrės apie graikiją. Testai apie egipta atsakymai.

Įvadas. Senovės Graikija. Gyventojai. Gyvunija. Senovės Graikijos dievai. Pasaulio ir dievų atsiradimas. Dzeuso gimimas. Dzeusas nuverčia kroną. Olimpo dievų kova su titanais. Hera. Heraklis. Senovės Egiptas. Gyventojai. Gamta. Cheopso piramidė. Naujausios žinios apie Cheopso piramidę. Legenda apie karalių dažus. Romėnų drabužiai.

Šiame laikraštyje jūs susipažinsite su senovės graikija,egiptu,roma. ant trijų senovės kalvų praplės žinias apie neatmenamus laikus. Mes išrinkome informaciją kuri šiek tiek supažindins su senovės pasauliu. Taigi papie 95% gyventojų yra graikai. Dar yra albanų, makedonų, bulgarų, žydų, čigonų; rytuose- turkų. Valstybinė religija- stačiatikybė, dalis graikų- katalikai,o turkai- musulmonai. Gyventojų vid. Tankumas 96 žm. /km². Tankiausiai gyvenama pajūrio lygumuose ir upių slėniuose (120 žm. /km. ²), rečiausiai kalnų (ypač pindo) rajonuose (~10 žm. /km. ²). Miestuose gyvena 52,9 % visų gyventojų, mieskalnuose yra šakalų, lapių, vilpišių. Endeminės rūšys: akmeninis ožys, pilkasis žiurkėnas, pakrančių vandenyse- ruonis vienuolis. Daug gyvačių, vėžlių, driežų. Nacionaliniai parkai: olimpas, parnasas (visenovės graikai turėjo daug dievų. Tačiau apie juos papasakot ir visus išvardint gana sunku. Taigi mes išrinkome istorijas ir pasakojimus kurie atskleistų paslapties skraistę ir supažindintų iš pradžių buvo vien amžinas, beribis, tamsus chaosas-gyvybės šaltinis. Viskas atsirado iš beribio chaoso-visas pasaulis ir nemirtingieji dievai. Iš chaoso atsirado ir deivė žemė-gaja. Plačiai nusidriekė ji, galinga, duodanti gyvybę viskam, kas gyvena ir auga joje. Po jos atsirado ir baisusis tartaras-siaubinga bedugnė, kupina amžinos tamsos. Iš chaoso gimė ir galingoji, viską atgaivinanti meilė-erotas. Beribis chaosas pagimdė amžinąją tamsą-erebą ir tamsiąją naktį-niuktę. O iš nakties ir tamsos atsirado amžinoji šviesa-eteris ir džiaugsminga šviesi diena-hemera. Šviesa pasklido po pasaulį, naktis ir diena ėmė keisti viena kitą.

Galinga, palaimos kupina žemė pagimdė bekraštį mėlyną dangų-uraną, ir nusidriekė dangus virš žemės. Išdidžiai iškilo į jį žemės pagimdyti aukštieji kalnai, ir plačiai išsiliejo amžinai šniokščianti jūra.

Uranas-dangus-įsiviešpatavo pasaulyje. Jis vedė palaimingąją žemę. Šešeto sūnų ir šešeto dukterų-galingų, rūsčių titanų-susilaukė uranas ir gaja. Jų sūnus, titanas okeanas, juosiantis žemę, ir deivė tetidė pagimdė visas upes, kurios gena savo vandenis jūros link, ir jūrų deives-okeanides. O titanas hiperionas ir tėja pagimdė saulę-heliją, mėnulį-selenę ir rausvaskruostę aušrą-rožiapirštę eos (aušrinę). Astrėjas ir eos pagimdė žvaigždes, kurios žiba tamsiame nakties danguje, ir vėjus: audringąjį šiaurį borėją, rytį eurą, drėgnajį pietį notą ir švelnųjį vakarį zefyrą, genantį lietaus debesis.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (2742 žodžiai)
  • Faustas
  • Graikija Egiptas Roma
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Graikija Egiptas Roma. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-laikrastis-graikija-egiptas-roma.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 18:13
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo