Istorijos mokslo populiarinimas mass media priemonėse Lietuvoje


Istorijos mokslo populiarinimas mass media priemonėse Lietuvoje. Interaktyvūs ir internetiniai šaltiniai istorijos populiarinimui. Televizijos laidos , filmai ir kiti vaizdo projektai istorijos populiarinimui. Istorijos populiarinimo spauda.

Viena prieinamiausių ir populiariausių, šio laikmečio, visuomenės informavimų priemonių tapo internetas, kuris garantuoja įvairiapusį informacijos pateikimą, ir galimybę pasirinkti tik dominančią informaciją bei ją peržiūrėti norimu laiku ar išsisaugoti vėlesniai peržiūrai. Internetiniai šaltiniai dažnai pasižymi gausiu iliustravimu ir interaktyvumu. Šaime skyriuje aptarsiu populairiausius ir stirpiausius skaitmeninius projektus skirtus Lietuvos istorijos pupuliairinimui.

Kitas ganėtinai didelio populiarumo susilaukęs internetinis projektas, tai socialiniame tinkle “Facebook” pasiekiama paskyra “Lietuva senose fotografijose” turinti beveik 76

tūkst. prenumeratorių. Šiame nuo 2009m. Veikiančiame projekte publikuojamos įvairių laikotaprių Lietuvos fotografijos. Puslapyje galime išvysti ne tik panoramų, architektūrinių paminklų nuotraukų, tačiau ir žmonių kasdienio gyvenimo epizodų, bei idomių portretų. Albumai suskirstyti pagal miestus, laikotarpius ir nuotraukų siužetus ir yra nuolat regulairiai papildomi. Didelę kolekcijos dalį sudaro pačių lankytojų atsiųstos nuotraukos iš jų šeimų ir giminaičių foto archyvų.

Taip pat rergulairiai įvairaus turinio populiariosios istorijos straipsniai talpinami tokiuose informacijos portaluose kaip 15min.lt, alkas.lt, bernardinai.lt, delfi.lt ir pan. Šie naujienų puslapiai turi labai platų lankytojų ratą, todėl istorikų straipsniai publikuoti šiuose portaluose gali pasiekti nemažą auditoriją.

Skaitmeniniai projektai turi labai plačias glaimybės įvairiapusiškai, patraukliai ir vaizdžiai pateikti istorinius objektus. Tačiau šiuo metu Lietuvoje tokių darbų, skirtų istorijai populiarinti kolkas yra vos keletas. Ypač nepakankamai išnaudota informacijos publikvimo internetiniuose projektuose niša, kuri yra prieinama labai dideliai visuomenės daliai ir suteikia ytin plačias informacijos pateikimo galimybes, bei populiarumą jaunimo tarpe. Galima pasidžiaugti, kad jau egzistuojantys projektai yra gana profesionalūs ir pakankamai interaktyvūs.

2.Televizijos laidos, filmai ir kiti vaizdo projektai istorijos populiarinimui.

Istorinei tematikai nagrinėti skirtų laidų Lietuvoje daugiausiai galima sutikti Lietuvos radio ir televizijos programose. Viena iš žinomiausių laidų skirtų Lietuvos istorijai ir istorijos mokslo populiarinimui “Būtovės slėpiniai” transliuota 1993 - 2004m. Prie laidos kūrimo labai daug prisidėjo profesionalūs istorikai prof. A. Bumblauskas ir prof. E. Gudavičius. Laidoje nagrinėtos įvairios Lietuvos istorinio ir kultūrinio paveldo temos, labiausiai akcentuota Lietuvos didžiosios kunigaištystės istorija. Nors laidos įrašai tebėra prieinami Lietuvos radijo ir televizijos internetinėje mediatekoje, bei kartais rodomi LRT. Kultūra kanalu, laidosformatas gerokai pasenęs ir neabeatitinka šiandienos lūkečių, stokoja interaktyvumo ir intriguojančių temų. Šiuo metu vėl rodoma atnaujintu formatu, pradėtos analizuoti įvairesnės temos, laida įgavo ryškesnį istorinės publicistikos vaizdą.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (2083 žodžiai)
  • Donatas
  • Istorijos mokslo populiarinimas mass media priemonėse Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Istorijos mokslo populiarinimas mass media priemonėse Lietuvoje. (2015 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-mokslo-populiarinimas-mass-media-priemonese-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:23
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo