Istorijos špera egzaminui


Istorijos datos egzaminui. Svarbiausios jezaus kristaus mokymo idejos. Svarbiausios istorijos datos egzaminui. Svarbiausios datos istorijos egzaminui. Svarbiausios pasaulio istorijos datos. Jezaus kristaus mokymo idejos. Istorines datos egzaminui. Datos istorijos egzaminui. Svarbiausios istorijos egzamino datos. Istorijos egzamino datos.

Senosios civilizacijos: Egiptas, tarpupis (Mesopotamija). Egiptas civilizuotos visuomenės atsiradimas. Viena ryškiausių Romos imperijos charakteristikų. Krikščionybės atsiradimas ir plitimas. Jėzaus Kristaus mokymo svarbiausios idėjos. Europos vidurinių amžių visuomenės, politinės santvarkos ir kultūros bruožai. Pasaulis ir Lietuva naujųjų amžių pradžioje. Pasaulis ir Lietuva tarp dviejų pasaulinių karų. Antrasis pasaulinis karas ir jo padariniai. Politinis šiuolaikinės visuomenės gyvenimas. Pagrindiniai senųjų civilizacijų požymiai ir svarbiausi laimėjimai. Senovės Graikijos ir Romos civilizacijos. Lietuvos valstybė nuo susidarymo iki Liublino Unijos. Užsienio valstybių įtaka vidaus gyvenimui. Švietimo epocha ir jos nulemti politiniai – visuomeniniai ryšiai. Lietuva Rusijos imperijos sudėtyje. Svarbiausi politinės, ekonominės ir socialinės pasaulio raidos XIXa. bruožai.

Egipto civilizacija užgimė kiek vėliau nei šumero ir gyvavo daugiau kaip 3000 metų. Nilo slėnis buvo žemiškasis rojus klajoklių gentims , kurios vertėsi rankiojimu ir medžiokle. Apie 6000 m. Pr. Kr. Egiptiečiai jau statė gyvenvietes, tapo žemdirbiais ir gyvulių augintojais. Laikui bėgant egiptiečių gyvenvietės jungėsi į sritis, vadinamas nomais. Kiekvienas nomas garbino savo dievus, turėjo savo diduomenę. Svarbiausius reikalus tvarkė nomarchas – nomo viršininkas. Nomai tarpusavyje dažnai kariavo. Taip formavosi mažų valstybėlių junginiai. Iš jų vėliau susidarė dvi stambios karalystės : žemutinio egipto karalystė (nilo deltoje) ir aukštutinio egipto karalystė (į pietus nuo deltos). Apie 3100 m. Pr. Kr. Aukštutinio egipto karalius menas užkariavo žemutinį egiptą ir suvienijo šalį , sostinė – memfis.

Senoji karalystė (centras memfyje). Jos įkūrėjas laikomas džoseris. Ji gyvavo 2700-2200 m. Pr. Kr. Tuo laikotarpiu pagerėjo žemės ūkis , buvo kontoliuojama drėkinimo kanalų bei užtvakų būklė , buvo gabenama rūda įrankiams gaminti , pradėtas naudoti žiedžiamasis ratas ( puodams gaminti) , statomos piramidės.

Po suirutės susikūrė vidurinioji karalystė, gyvavusi nuo 2000-1800 m. Pr. Kr. Jos sostinė buvo tėbai. Šalį valdė vienas faraonas. Buvo atstatoma ir plečiama irigacinė sistema. Iškastais kanalais plaukiojo laivai, pagyvėjo prekyba. Egiptiečiai nuolat prekiavo su kretos sala , vykdavo į palestiną, siriją. Buvo praplėsta egipto teritorija iki antrojo nilo slenksčio. 1800 m. Pr. Kr. Prasidėjo antrosios suirutės laikotarpis.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (9388 žodžiai)
  • Julijonas
  • Istorijos špera egzaminui
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Istorijos špera egzaminui. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-spera-egzaminui.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:51
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo