Istorijos testas Europos viduramžiai


Kiek iš viso buvo kryžiaus žygių? Kada įvyko pirmasis Kryžiaus žygis? Kada įvyko antrasis Kryžiaus žygis? Kada įvyko trečiasis Kryžiaus žygis? Kada įvyko ketvirtasis Kryžiaus žygis? Kas yra Lažas? Ką reikia atlikti? Kas yra dešimtinė? Kas yra cecho savininkas? Kas buvo Pameistrys? Kas buvo mokinys ceche? Kas yra Magistratas? Koks buvo 4 kryžiaus žygio kryžininkų tikslas? Kada gyvavo Lotynų imperija? Kaip vadinami valstiečiai praradę laisvę? Kada skyla krikščionių bažnyčia? Kas buvo Abatas? Kas yra magistras? Kas yra Vilanas? Kas yra Senjoras? Kas yra Rotušė? Atsakymai. Dokumento Analizė raštu. Šaltiniai. Klausimai.

Vilanai privalo vežioti akmenis – nesiginčydami ir neprieštaraudami. Jei statomas namas, jie turi padavinėti mūrininkams akmenis ir cementą. Pirmasis metų darbas – prieš Jonines. Vilanai turi šienauti pievas, grėbti ir krauti šieną į kupetas, o vėliau vežti į pono dvarą. Vilanai turi kirsti javusm rišti juos į pėdus ir suvežti į svirnus. Šitą tarnybą atlieka jie nuo vaikystėsm kaip ją atlikdavo jų protėviai. Jei vilanas turi aštuonis, paršiukus, tai jis neša du geriausius senjorui

Štai alodai, kurie yra amžina abatų valda, su jų priklausiniais, būtent baudžiauninkais vyrais ir moterimis, žemėmis, dirbamomis ir nedirbamomis, miškais, pievomis ir vandenimis.

5. Paaiškinkite A šaltinio teiginį: “Šitą tarnybą atlieka jie nuo vaikystės, kaip ją atlikdavo jų protėviai”. Kaip kitaip tokią tarnybą būtų galima įvardyti?

  • Istorija Testas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (396 žodžiai)
  • Justas
  • Istorijos testas Europos viduramžiai
    10 - 4 balsai (-ų)
Istorijos testas Europos viduramžiai. (2015 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-testas-europos-viduramziai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:11
×