Istorijos ženklai Antano Škėmos romane Balta drobulė


Istorijos zenklai baltoje drobuleje. Balta drobule istorijos zenklai. Balta drobule istorinis kontekstas. Balta drobule istoriniai zenklai. Istorijos zenklai balta drobule. Balta drobule istorijos tema. Istorijos ženklai romane balta drobule. Balta drobule lietuvos istorija. Lietuva baltoje drobuleje. Istorijos ženklai romane.

Istorijos ženklai antano škėmos romane “balta drobulė”

Istorinė, garbinga viduramžių praeitis: tėvas dažnai prisimindavo Lietuvos kunigaikščius. Iš jo pasišaipydavo A.Garšva ir jo motina. Pagrindinio veikėjo tėvas šaukdavo: ,,Mes nuo jūrų iki jūrų”. Ši citata parodo buvosios valstybės teritorijos ribas ir apnuogina istorinę tiesą- Lietuva XX a.vėl ištrinta iš Europos žemėlapio.

Prisiminimas apie kilmingą Lietuvos praeitį prikelia A. Garšvos vaizduotėje 1864 metų sukilėlio, šviesiaplaukio bajoro paveikslą, aristokrato protėvio prisiminimas- kontrastas Garšvos dabartinei būsenai, žmogaus be namų situacijai.

Napoleonas Vilniuje: Garšva prisimena legendą apie Napoleono susižavėjimą Onos bažnyčia, kurią jis norėjo perkelt iš okupuoto Vilniaus į Paryžių. Onos bažnyčią, Vilnių Garšva prisimena būdamas Amerikoje ir stebėdamas mažą muziejų, vaizduotėje sukurdamas Napoleono ir mažos mergaitės iš Bronxo siluetus. Vėliau Garšvos mintys sukuria siurrealistinį vaizdą- Onos bažnyčia atsiduria Vašingtono skvere. Garšva džiaugiasi, kad Napolepnui nepavyko perkelti Onos bažnyčios į Paryžių, o jis perkėlė į Ameriką. Napoleono tema primena apie didžiojo prancūzo užmojus užkariauti pasaulį ir tragiškus žygius, kaip ir Garšvos pasiryžimą meno kūrinyje pranokti realybę, o tiesa tokia- kiek daug psichiatrijos ligoninių pacientų save vadino Napoleonais.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (720 žodžiai)
  • Levita
  • Istorijos ženklai Antano Škėmos romane Balta drobulė
    10 - 1 balsai (-ų)
Istorijos ženklai Antano Škėmos romane Balta drobulė. (2012 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-zenklai-antano-skemos-romane-balta-drobule.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:25
×