Istorinės asmenybės, darančios poveikį visuomene, jos kultūrai istorinis kontekstas


Istorinės asmenybės , darančios poveikį visuomene , jos kultūrai. Istorinis kontekstas.


Savo kalboje kalbėsiu apie istorines asmenybes, darančias poveikį visuomenei ir jos kultūrai. Lietuvos istorijoje tokių asmenybių labai daug. Tiek M. Valančius, tiek J. Basanavičius, M. Mažvydas ir daugelis kitų dirbo Lietuvos labui, bet aš norėčiau išskirti XIXa. veikėją Vincą Kudirką, kadangi XIXa. Lietuvai buvo gana sunkus.

Kiekvienos valstybės visuomenei ir jos kultūrai didelę įtaką darė tam tikros, tuo laikotarpiu gyvenusios asmenybės. Dažniausiai tos asmenybės priklausė būtent tam laikotarpiui būdingiems judėjimams, ideologijoms ir skleidė įvairias idėjas, siekiančias kažkam paprieštarauti, sutikti ar tiesiog suburti žmones. Lietuvoje tokių asmenybių labai daug, kadangi Lietuvai nuo seno didelį poveikį darė kitos valstybės. Jau nuo kunigaikščių laikų Lietuvos visuomenei bei kultūrai darė įtaką lenkų tauta. Tuo metu gyvenantys bajorai lenkų kalbą laikė kaip kilminga ir garbinga kalba, o lietuvių kalba buvo tik menka valstiečių kalba. To pasekoje lietuvių kalba ėmė kalbėti vis mažiau žmonių, buvo sunku išgirsti lietuviškai kalbantį žmogų, lietuvių kalba ėmė nykti. Tuo laikotarpiu atsiskleidė tokios istorinės asmenybės kaip Martynas Mažvydas ar Mykalojus Daukša, kurie skatino mokytis lietuvių kalbos, skatino visuomenę nepamiršti, kad kalba tai žmogaus unikalumas, kad kalba tai kultūros ženklas.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1153 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • Istorinės asmenybės, darančios poveikį visuomene, jos kultūrai istorinis kontekstas
    10 - 4 balsai (-ų)
Istorinės asmenybės, darančios poveikį visuomene, jos kultūrai istorinis kontekstas. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorines-asmenybes-darancios-poveiki-visuomene-jos-kulturai-istorinis-kontekstas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:37
×