Istorinės asmenybės lietuvių literatūroje


Istorines asmenybes lietuviu rasytoju dramose. Istoriniu asmenybiu vaizdavimas lietuviu literaturoje. Istorijos asmenybes lietuvos literaturoje. Istorines lietuviu asmenybes knygose. Istorinės asmenybės lietuvių dramoje. Prometejiskos asmenybes lietuviu literaturoje. Istoriniai įvykiai lietuvių literatūroje.

Istorinės asmenybes lietuvių literatūroje.


Žinoma daug istorinių asmenybių, kurios vienaip ar kitaip pasitarnavo žmonijai. Šalių, imperijų valdovai, karaliai, kunigaikščiai - tai asmenys, apie kuriuos ligi šiol rašomos knygos.  Šios asmenybės paliko žymų pėdsaką žmonijos istorijoje, todėl yra gerbiamos ir nuolat žmonių prisimenamos. Rašytojai pasirenka šias istorines asmenybes žavėdamiesi jų nuveiktais darbais, charakterio savybėmis. Tiesa, vieni autoriai rašo istorines-faktines knygas, kuriose konstatuojami tikri įvykiai, o tuo tarpu egzistuoja antroji rašytojų dalis, kuri rašo draminius - istorinius kūrinius, kuriuose labiau gilinimąsi į vidinius išgyvenimus, tuometiniai įvykiai tarsi nukeliami į antrą planą. Martynas Mažvydas, Skirgaila dramose prieš mus iškyla kaip dramatiškos asmenybės, turėjusios savų paslapčių, siekių. Šių kūrinių autoriai pasinaudoję menine išmone sukūrė išskirtines asmenybes. Tad draminių kūrinių autoriai naudodamiesi menine išmone tarsi leidžia skaitytojui ne tik sužinoti istorinius faktus, bet ir įsikūnyti į istorinę asmenybę, galbūt net ir suvokti, kodėl buvo priimtas vienoks ar kitoks sprendimas. Autorius, tarsi pilką ir galbūt šiuolaikiniam žmogui nebeįdomią asmenybę, atgaivina, suteikdamas naujų spalvų, gyvybingumo. Remdamasi lietuvių literatūros pavyzdžiais aptarsiu išmonės bei istorinių faktų santykį minėtose dramose ir atsakysiu į klausimą, kodėl autoriai pasirinko būtent šias, o ne kitas asmenybes.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (868 žodžiai)
  • Mokykla
  • Daiva
  • Istorinės asmenybės lietuvių literatūroje
    9 - 2 balsai (-ų)
Istorinės asmenybės lietuvių literatūroje. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorines-asmenybes-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 09:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo