Istorinės asmenybės skaidrės


Istorinės asmenybės. Abiejų Tautų Respublika 1569m. Padariniai. Žygimantas Augustas (1510-1563m. Žygimantas Augustas. Valakų reforma (prasidėjo 1557m. Mikalojus Radvila Rudasis (1512-1584m. Mikalojus Radvila Rudasis. Jonas Chodkevičius (1537-1579m. Jonas Chodkevičius. Steponas Batoras (1537-1586m. Steponas Batoras. Testai. Iliustracijoje matomas žymus LDK veikėjas išpažino. Atsakymas. B – kalvinizmą. LDK valakų reforma buvo įvykdyta valdant. Atsakymas. C – Žygimantui Augustui. Vilniaus universitetas įsteigtas LDK valdant. Atsakymas. A – Steponui Batorui. Žygimantas Augustas. Atsakymas. A – įkūrė didžiausią biblioteką Lietuvoje. Liublino unija įtvirtino šią valdymo formą. Atsakymas. C – luominę monarchiją. Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio santykius XVII a. Reguliavo. Atsakymas. B – Liublino unija. Šaltiniai. Atsakymai. Valakas – žemės matavimo vienetas, kiek daugiau, nei 21 ha. Atsakymai.


Priežastys Lietuvos bajorai norėjo lygių teisių su lenkais; Nesėkmingas LDK karas su Maskva dėl Livonijos; Lenkai visą laiką norėjo, kad Lietuva būtų prijungta prie Lenkijos; Lenkijos bajorai bijojo, kad LDK neišsirinktų atskiro valdovo.

Sąlygos Atskira – valstybės teritorijos, valdžios aparatas, kariuomenė, iždas, valdžios pareigūnai, teismas ir įstatymai. Bendra – valdovas, seimas, pinigai, užsienio politika ir senatas.

Sėkmingai užbaigtas Livonijos karas; Sudarytos sąlygos polonizacijai; Visa ATR politika buvo vykdoma atsižvelgiant į lenkų poreikius.

Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius. Paskutinis Gediminaičių dinastijos atstovas. 1569m. Patvirtino Liublino uniją.

Ž. Augusto valdymo laikotarpiu buvo skirtas didesnis dėmesys švietimui, įvyko daug pakitimų tiek valstybėje, tiek visuomenėje ir ūkyje. Buvo įvykdyta Valakų reforma, bajorija gavo lenkiškus savivaldybės organus ir teismus, buvo sudaryta unija su Lenkija.

Valakų reforma įvyko valdant Žygimantui Augustui, o iniciatorė buvo Bona Sforca. Valakų reforma tai žemės reforma – 1 valakas lygus 21 ha. Su Valakų reforma atsirado valstiečių luomas. Reformos metu išmatuota visa dvarų ir kaimų žemė, kai kurie kaimai perkelti. Pereita prie taisyklingo trilaukio, valstiečių žemė padalinta į tris masyvus ir kiekvienam ūkiui paskirta po rėžį kiekviename masyve, kiekviename rėžyje buvo taikoma vienoda sėjomaina.

LDK didikas, ATR veikėjas. Reformacijos (kalvinizmo) platintojas ir globėjas Lietuvoje. Lietuvos didysis etmonas, kancleris, Vilniaus vaivada. Vienas žymiausių Lietuvos vadų per Livonijos karą. 1569m. Buvo vienas iš LDK delegacijos Liublino seime vadovų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 6497 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (961 žodžiai)
  • Henrikas
  • Istorinės asmenybės skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Istorinės asmenybės skaidrės. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorines-asmenybes-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:59
×