Istorinės asmenybės XXa lietuvių dramose


Istorinės asmenybės XXa lietuvių dramose. Poetė Judita Vaičiūnaitė. Vinco Krėvės ir Justino Marcinkevičiaus dramose.


Visais laikais literatūroje buvo vaizduojamos įvairios istorinės asmenybės. Ne išimtis ir lietuvių literatūra. Lietuvių rašytojai nuo senų laikų rašė apie žymius žmones. Pvz., XVI a. poetas Jonas Radvanas lotynų kalba parašė herojinį epą apie didiko Mikalojaus Radvilos Rudojo gyvenimą. XX amžiuje taip pat buvo sukurta daug kūrinių apie žinomus žmones. Poetė Judita Vaičiūnaitė vaizdavo Barborą Radvilaitę, Lazdynų Pelėdą, Žemaitę ir kitas žinomas Lietuvos moteris. Bet vis dėlto didžiausias dėmesys istorinėms asmenybėms skirtas XX a. lietuvių rašytojų Jose vaizduojami ne tik tų asmenybių nuopelnai, bet atskleidžiami ir jų vidiniai išgyvenimai.

Vincas Krėvė istorinėje dramoje „Skirgaila“ pasakoja apie XIV a. Lietuvos valdovą Skirgailą. Apie šį Lietuvos kunigaikštį nėra žinoma labai daug. Iš istorinių šaltinių yra aišku, kad tai LDK Algirdo sūnus, LDK savo brolio Jogailos paskirtas už tai, kad padėjo jam susigrąžinti valdžią iš Kęstučio. Vincas Krėvė savo dramoje daugiau vaizduoja Skirgailą kaip žmogų, o ne kaip valdovą. Bet kaip valdovas dramos herojus labai griežtas. Kai vokiečių riteris Keleris bėga iš pilies, o Stardas pastoja kelią Skirgailos kareiviams, Keleris pavagia paties Skirgailos žirgą.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1137 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vaidotas
  • Istorinės asmenybės XXa lietuvių dramose
    10 - 1 balsai (-ų)
Istorinės asmenybės XXa lietuvių dramose. (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorines-asmenybes-xxa-lietuviu-dramose.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 10:27
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo