Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos etiketo pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?


13 potemė 12 klasei 2015 m. Tema Kalba. Literatūros šaltiniai. Kalbėjimo planas. Kaip keičiasi lietuvių kalbos etiketo normos?

13. Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos etiketo pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?

Pasaulis nuolatos keičiasi, vyksta istoriniai procesai, todėl ne veltui sakoma, jog pokytis yra pats didžiausias pastovumas. Ne išimtis ir lietuvių kalba, bei jos etiketo normos. Skaitant lietuvių literatūros senus XX a. I pusės ir šiuolaikinius kūrinius aiškiai matome, jog kalbos etiketas skiriasi. Šiuolaikinių žmonių kalba darosi modernesnė, bendraujant su kitomis kultūromis, jaučiamas didelis kitų kalbų poveikis. Tai ir matosi analizuojant literatūros kūrinių veikėjų dialogus. O pažvelgus ir palyginus savo ir savo senelių bendravimo būdą, matomas taip pat didelis pokytis. Senesnioji karta bendrauja taisyklingiau, nevartoja skolinių, žargonų, kas labai būdinga jaunimui. Kartais šiuolaikiniuose lietuvių literatūros kūriniuose stengiamasi kuo labiau kalbą sumoderninti taip bandant pritraukti didesnį skaitytojų ratą. Tačiau moderni kalba ne visada spindi kalbos etiketu.

Šiandien savo kalboje aptarsiu kalbos etiketo pokyčius, gretindamas literatūros kūrinių dialogas ir pasiremdamas savo kartos ir senelių bendravimo būdo palyginimu.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (949 žodžiai)
  • Mokykla
  • Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos etiketo pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?
    10 - 6 balsai (-ų)
Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos etiketo pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/istoriniai-procesai-keicia-lietuviu-kalbos-etiketo-normas-kokius-kalbos-etiketo-pokycius-pastebite-lygindami-xx-a-i-puses-ir-siuolaikines-lietuviu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:57
×