Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?


Kalbėjimo potemė 2015 m. 12 klasei.

13. Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos etiketo pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?


Lietuvių kalba – tai bene viena seniausių pasaulyje ir kalbotyros specialistų ypač vertinama kalba, kuri sugebėjo išlikti nepaisant sunkių istorinių laikotarpių. Įvairūs karai, okupacijos mūsų kalbai , kuria moka šnekėti tik apie 3 milijonai žmonių, kėlė didelę grėsmę, tačiau dėka didžių patriotų iki šiol galime didžiuotis šnekėdami tokia nuostabia, ypatinga ir iš kitų išsiskiriančia savo gramatikos sudėtingumu kalba. Visgi ne sunku pastebėti, kad kalba, žmonių bendravimas per laiką pasikeitė, be abejo, tam daugiausiai įtakos turėjo būtent įvairūs istoriniai momentai, įvykiai. Bendravimo pokyčius galime pastebėti labai daug kur, literatūroje, internete, bendraujant su skirtingų kartų žmonėmis. Apskritai, keičiasi pats suvokimas, koks kalbos etiketas yra taisyklingas ir tinkamiausias naudoti. Jaunoji karta ne retai mano, jog kuo daugiau į savo kalbą įlies svetimybių, žargonų, tuo ji bus geresnė, na o vyresnioji karta girdėdama jaunimą šnekantį tokia iškraipyta lietuvių kalba dievagojasi, jog ne dėl tokios kalbos jie ir mūsų proseneliai gynė savo tautą. Visgi yra kaip yra, ir po šiai dienai matome, padarinius įvykių, kurie turėjo didelę reikšmę ne tik mūsų kalbai bet ir mūsų vertybėms, pasaulėžiūrai. Taigi dabar savo kalboje norėčiau paanalizuoti kokie gi įvykiai turėjo įtakos mūsų kalbos etiketo normų pokyčiams ir kaip tai veikė žmones, kaip pasikeitė kalba lyginant skirtingų kartų bendravimą.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1120 žodžiai)
  • Mokykla
  • Arturas
  • Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Istoriniai procesai keičia lietuvių kalbos etiketo normas. Kokius kalbos pokyčius pastebite lygindami XX a. I pusės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių veikėjų dialogus ir / ar gretindami savo kartos, savo tėvų ir senelių bendravimo būdą?. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/istoriniai-procesai-keicia-lietuviu-kalbos-etiketo-normas-kokius-kalbos-pokycius-pastebite-lygindami-xx-a-i-puses-ir-siuolaikines-lietuviu-literaturos-kuriniu.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:13
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo