Istorinis tyrimas


Įvadas. Naudojami metodai ir technikos Dokumentų analizės. Biografijos. Atsiminimai. Duomenys Kokybinio ir kiekybinio pobūdžio. Išvados. Literatūra.

Žmogaus gyvenimo istorija („life-history“) nuo vaikystės, toliau bręstant ir senstant, yra viena labiausiai paplitusių kokybinės sociologijos krypčių. Informacijos gavimo būdas – biografinis interviu – išreiškia (atspindi) gyvenimo pasakojimą „sceninio spektaklio“ forma (plg. Erving Goffman, „dramaturgical perspective for sociology“) (Gordon 1998: 203). Tyrinėtojo dėmesys gali būti sutelktas į patį pasakojimo apie gyvenimą būdą, biografijos konstrukciją, siekiant atskleisti respondento socialinę identifikaciją. Tyrinėtojui gali būti ypač svarbūs tapatumo konstravimo būdai, identiteto kaita ir jos motyvacija. Individuali gyvenimo istorija gali tapti pagrindu studijai apie išgyvenimo tam tikroje socialinėje istorinėje situacijoje būdus, individo gyvenimo krizes ir reikšmingus įvykius.

Atliekant tiriamąjį darbą, gali prireikti įvairaus tipo informacijos. Žmogiškieji informacijos šaltiniai – tai informacija ir žinios, įgautos per žmogų. Šios žinios yra skleidžiamos keliais būdais: išreiškiant ir perduodant kalbos ir rašto priemonėmis; stebint ir pamėgdžiojant kito žmogaus veiksmus. Betarpiškas žmonių bendravimas arba naudojimasis kitomis komunikacijos priemonėmis (pvz., el. paštu) yra svarbūs informacijos ir žinių šaltiniai. Atsiminimai vienas iš jų.

Istorinio tyrimo esmė - tyrimo būdu gilintis į tai, kaip mums rūpima problema kito per ilgus amžius, tam tikrą laiko tarpą. Atliekant istorinį metodologinį tyrimą, naudojame dokumentų analizę. Dokumentų autentiškumą ir patikimumą vertiname, dviem etapai: išoriniu vertinimu, bei vidiniu vertinimu. Taip pat naudojame labiausiai paplitusių kokybinės sociologijos krypčių, žmogaus gyvenimo istoriją – biografiją. Neatsiejamas istorinio tyrimo dalis, tai atsiminimai. Galime naudoti autoriaus atsiminimus, taip pat atsiminimus surinktus ir įvertintus iš aplinkos. Istoriniam tyrimui atliekant galime naudoti įvairius tekstus nušviečiančius to meto socialines, ekonomines ar politines sąlygas.

  • Viešasis administravimas Tyrimas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1549 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Istorinis tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Istorinis tyrimas. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:27
×