Istrižakrumplis reduktorius


Cilindrinis krumpliaratis. Istrižakrumplis krumpliaratis. Kampinis reduktorius. Krumpliaraciu kabinimo modulis. Reduktoriaus sukiu skaiciavimas. Įstrižakrumplis krumpliaračio modulis. Reduktoriu kursinis. Grandininės. Krumpliaraciu projektavimas. Reduktoriu tepimas.

Kursinis projektavimas – svarbus mokomojo proceso etapas. Mašinų elementų ir mechanizmų kursinis darbas yra pirmas tokio pobūdžio darbas aukštųjų mokyklų inžinierių specialybių studentams. Mano reduktoriaus pradiniai duomenys: transporterio varomojo veleno galia p. =. ,. Kw, jo sūkių dažnis n. =. Aps/min. Guolių ilgaamžiškumas lk=. Val. Detalizuojama detalė – varomasis velenas. Įstrižakrumplio cilindrinio reduktoriaus su grandinine perdava projektavimą pasirinkau todėl, kad jame yra daug elementų: variklis, krumpliaračiai, velenai, guoliai, pleištai, movos, grandininė perdava, tepimo įrenginiai, tvirtinimo detalės. Reikia nustatyti ne tik jų matmenis, bet ir atlikti stiprumo, ilgaamžiškumo, įtempių patikrinamuosius skaičiavimus. Darbo objektas:. Cilindrinio reduktoriaus su įstrižais krumpliais ir grandininės perdavos jėgos perdavimo įrangos projektavimas. Darbo tikslas: suprojektuoti cilindrinį reduktorių su įstrižais krumpliais ir grandininės perdavos jėgos perdavimo įrangą. Uždaviniai:parinkti elektros variklį ir atlikti kinematinius skaičiavimus. Atlikti krumplinės perdavos, grandininės pavaros ir apytikslį velenų skaičiavimus. Parinkti guolius, pleištus, movas ir atlikti patikrinamuosius skaičiavimus. Sukonstruoti reduktoriaus korpusą ir parinkti reduktoriaus tepimą.

Tepant krumplinių reduktorių perdavas mažiau dyla besisukantys paviršiai, mažesni trinties nuostoliai krumpliaračių susikabinimo vietai ir guoliuose. Tepalas saugo metalines detales nuo korozijos, aušina ir slopina perdavos keliamą triukšmą. Mažos galios ir mažo apsisukimo greičio v<12m/s reduktoriuose krumpliaratinės perdavos tepamos panardinant krumpliaračius, tepimo krumpliaračius ir žiedus į reduktoriaus korpusą karterį.

Tepalo lygis karteryje turi būti toks, kad cilindrinis krumpliaratis pasinertų į tepalą per krumplių aukštį. Paprastai cilindrinių krumpliaračių nardinimo gylis imamas (1-5)mn.

Mn – normalinis kabinimo modulis. Tepalo karterio tūris yra 0,4 – 0,8l vienam reduktoriaus perduodamos galios kw.

Reduktorių riedėjimo guoliai tepami taškant tepalą reduktoriaus korpuse besisukančiais krumpliaračiais arba tirštuoju tepalu. Šiuo tepalu tepami guoliai, kai velenų kampinis greitis nedidelis ir kai guolis izoliuotas nuo aplinkos. Guolis iš išorės uždengiamas dangteliu, o iš vidaus yra tepalo sulaikymo žiedas, kad karterio tepalas nepatektų į guolį.

  • Microsoft Word 287 KB
  • 2012 m.
  • 37 puslapiai (3528 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zydrunas
  • Istrižakrumplis reduktorius
    10 - 1 balsai (-ų)
Istrižakrumplis reduktorius. (2012 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/istrizakrumplis-reduktorius.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:12
×