Išvarža


Kaklo isvarza. Sprando isvarza. Kaklo disko isvarza. Kaklo isvarzos operacija. Vaistai nuo stuburo išvaržos. Kaklo disko isvarzos operacija. Kaklo isvarza gydymas. Kaklo išvaržos. Kaklo isvarza pratimai. Pratimai kaklo isvarzai.

Kas yra stuburo tarpslankstelinis diskas? Nugaros išvarža. Išvaržos gydimas ir progresavimo pristabdomas. Kontraindikacija. Žmogaus stuburas turi būti pakankamai judrus, kad kūnas galėtų įvairiai judėti ir kartu būti stabilus bei tvirtas, nes per vidinį stuburo kanalą praeina nugaros smegenys. Kad būtų tenkinamos šios, atrodytų prieštaringos, funkcijos, gamta „sugalvojo“ sujungti stuburo slankstelius judriu, bet labai tvirtu dariniu – tarpslanksteliniu disku. Šis diskas iš kraštų sudarytas iš skaidulinio fibrozinio žiedo, esančio periferijoje, aplinkui centre esantį darinį, vadinamą drebutiniu branduoliu. Fibrozinis žiedas sudarytas iš tvirtų, bet kartu elastingų jungiamojo audinio skaidulų. Jis tvirtai jungia vieną šalia kito esančius slankstelių kūnus, o drebutinis branduolys užtikrina paslankumą ir susilpnina smūgio poveikį, atliekant judesius bei šuoliukus.

 žmogaus stuburas turi būti pakankamai judrus, kad kūnas galėtų įvairiai judėti ir kartu būti stabilus bei tvirtas, nes per vidinį stuburo kanalą praeina nugaros smegenys. Kad būtų tenkinamos šios, atrodytų prieštaringos, funkcijos, gamta sugalvojo sujungti stuburo slankstelius judriu, bet labai tvirtu dariniu – tarpslanksteliniu disku. Jis tvirtai jungia vieną šalia kito esančius slankstelių kūnus, o drebutinis branduolys užtikrina pdėl pernelyg didelio krūvio, organizmo apsauginių reakcijų susilpnėjimo ar kitų ardančių procesų skaidulinis diskas gali išsitempti ar netgi trūkti, o minkštiminis branduolys gali pasislinkti į išsitempusią ar trūkusią pusę ir sudaryti išsipūtimą - išvaržą. Sudėtingesniais atvejais branduolys išsiveržia pro skaidulinį žiedą, prispausdamas nugaros smegenų dangalą, nervų šakneles ir sukeldamas uždegimą, patinimą, sutrikdydamas kraujotaką. Dažniausiai disko išvarža atsiranda kaklo ar juosmens dalyje ir pasireiškia stipriais, nuolatiniais skausmais toje vietoje bei pažeisto nervo įnervuojamose srityse. Norėdamas išvengti skausmo ir atpalaiduoti užspaustą nervą, kūnas išsikreipia,disko išvaržos gydymas yra sudėtingas. Jis visų pirma reikalauja paties paciento pastangų keičiant gyvenimo būdą, įpročius, skiriant laiko specialiai mankštai - kineziterapijai. Specialūs pratimai, masažas turi būti atliekami nuosekliai ir sistemingai. Tik tokiu atveju galima tikėtis pažeistų funkcijų normalizavimo, bus skatinami regeneraciniai procesai organizme bei užkertamas kelias įvairioms komplikacijoms.

Atsiradus ar paūmėjus skausmui skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, b grupės vitaminai, analgetikai, trankviliantai, raumenų relaksantai.

Dažnai išvaržą siūloma operuoti, neretai net ir tuomet, kai tai nėra vienintelė išeitis. Chirurginis gydymas turi būti skiriamas labai apgalvotai, nes bet kokia chirurginė intervencija organizmą veikia traumuojančiai, be to, yra didelė pooperacinių komplikacijų tikimybė. Jei po operacijos išvarža atsiranda pakartotinai, gydymas tampa dar sudėtingesnis, neretai reikalinga antra operacija, skausmas tampa chronišku.

Operacijos tikslas - pašalinti išsikišusią disko išvaržą ir išlaisvinti užspaustus nugaros stuburo smegenis bei nuo jų einančius nervus.

  • Microsoft Word 130 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (390 žodžiai)
  • Zigmas
  • Išvarža
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Išvarža. (2011 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/isvarza.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:02
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo