Išvykstamasis turizmas


Išvykstamojo turizmo kompetencijos teoriniai aspektai. Išvykstamojo turizmo samprata ir jo funkcijos. Kelionės organizavimo paslaugų teikėjai ir jų darbo specifika. Kompetencijos samprata. Kompetencijos lygiai organizacijose. Besimokančios organizacijos samprata. Išorinių veiksnių poveikis išvykstamajame turizme. Tyrimo metodika ir organizavimas. Rezultatai ir aptarimas.

Darbo objektas – išvykstamojo turizmo organizacijų vadovų ir vadybininkų kompetencija.

Darbo tikslas – nustatyti Alytaus miesto išvykstamojo turizmo organizacijų vadovų ir vadybininkų kompetencijas.

Darbo uždaviniai: 1) Išanalizuoti išvykstamojo turizmo organizacijų ypatumus 2) Nustatyti vadybininkų funkcijas išvykstamojo turizmo organizacijose. 3) Nustatyti kokias turi kompetencijas vadybininkai ir vadovai. 4) Išsiaiškinti kokių kompetencijų labiausiai trūksta vadovams ir vadybininkams.

Pirmoje darbo dalyje detaliai apžvelgiama teorinė išvykstamojo turizmo ir kompetencijos analizė, bei išoriniai ryšiai ir jų poveikis išvykstamajam turizmui.

Antroje darbo dalyje atliktas išvykstamojo turizmo kompetencijos tyrimas Alytaus mieste, kuris atskleidė, kad kelionių agentūrų įmonės vadovai ir vadybininkai mažai rūpinasi užsienio stažuotės kokybe. Tyrimas parodė, kad respondentai stažuojasi užsienio ribose vieną ir daugiau kartų per metus. Bet ne visi vadovai, vadybininkai gautą informaciją susistemina į mokymų medžiagą ataskaitos būdu ir perteikia bendradarbiams. Respondentai mano, kad turizmo srities specialistams svarbu mokytis ir domėtis kitomis specialybėmis, bet tyrimas rodo, kad kai kurie nesieja mokslo ir kitų specialybių žinių su turizmu.

Raktiniai žodžiai: išvykstamas turizmas, kompetencijos, kelionių agentūra, vadovai, vadybininkai.

  • Turizmas Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 99 KB
  • 2015 m.
  • 33 puslapiai (6641 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milita
  • Išvykstamasis turizmas
    10 - 6 balsai (-ų)
Išvykstamasis turizmas. (2015 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/isvykstamasis-turizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:19
×