IT keičia visuomenę


Informacinės technologijos keičia visuomenę. Informacinė visuomenė. Elektroninė valdžia. Elektroninis verslas. Elektroninis mokymas. Kompiuterinio raštingumo standartai ir ECDL pažymėjimai. Etiniai, socialiniai ir teisiniai naudojimosi informacinėmis technologijomis aspektai. Informacinės teisės privatumas ir laisvė interneto amžiuje. Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. Intelektinės nuosavybės teisės. Intelektinės nuosavybės teisinės problemos. Atvirojo teksto programos.

INFORMACINĖ VISUOMENĖ- visuomenė, kurioje plačiai naudojamos informacinės technologijos.

Pagrindiniai bruožai: nuolatinis mokymasis nuotolinis darbas elektroninis verslas ir paslaugos elektroninė demokratija.

ELEKTRONINĖ VALDŽIA- internete sukurtos valstybės valdymo institucijų priemonės, skirtos viešosioms paslaugoms valdyti. Jos uždavinys- sudaryti sąlygas bendrauti administratoriams, valdininkams, piliečiams ir įvairioms institucijoms.

Viešosios paslaugos, priskiriamos elektroninės valdžios sričiai: elektroninio laiško tarnautojui išsiuntimas formų užpildymas ir procedūrų atlikimas internetu viešųjų pirkimų paslaugos socialinės įmokos įdarbinimo paslaugos muitinės deklaracijų pildymas reikalingos administracinės, turistinės, bibliotekų informacijos paieška ir kt.

Elektroninio verslo pranašumai: prekybos partnerių galimybė tiesiogiai bendrauti žiniatinklio svetainė vartotojams prieina 24 val. per parą galimybė internete paskleisti informaciją apie prekes ir paslaugas išplečiamos realizavimo rinkos sumažėja sandorių kaina ir prekių pristatymo laikas galimybė naudoti el. paštą ir dirbti grupėse, esančiose skirtingose pasaulio vietose.

Elektroninis verslas apima elektroninę komerciją, skaitmeninių technologijų įdiegimą ir kitus verslo procesus.

Gamybos ir paslaugų įmonės elektroninės prekybos centrai elektroninio turinio tiekėjai elektroniniai bankai portalai.

ELEKTRONINĖ KORTELĖ skirta sumokėti už naudojimąsi viešaisiais telefono automatais, automobilių stovėjimo aikšteles, mobilųjį telefoną. MOKAMOJI KORTELĖ skirta gryniesiems pinigams gauti iš bankomatų ar sumokėti už prekes ir paslaugas. INTERNETINĖS APMOKĖJIMO SISTEMOS- galimybė iš bet kurio kompiuterio prisijungti prie banko ar elektroninės parduotuvės svetainės internete. BRŪKŠNINIS PREKĖS KODAS identifikuoja prekę ir yra patogus pardavus duomenims įvesti gana paprastais parduotuvių kasos aparatų įtaisais.

  • MS PowerPoint 163 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (535 žodžiai)
  • Deimantė
  • IT keičia visuomenę
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
IT keičia visuomenę. (2015 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/it-keicia-visuomene.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:54
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo