IT medicinoje


Lietuvoje kuriami nanorobotai lems permainas medicinoje. Nusitrinančios laikinos elektroninės tatuiruotės – tikras perversmas medicinoje.

3. Informacinės technologijos medicinoje Šiandieną tobulėjanti kompiuterinė technika ir išsiplėtusios jos panaudojimo sferos neaplenkė ir medicinos srities, kurioje informacinių technologijų (IT) panaudojimas padidino ne tik sveikatos paslaugų teikimo kokybę, bet ir naujų diagnostikos bei gydymo metodų atsiradimą. Pasaulyje didėja mokslininkų dėmesys tokioms sritims kaip medicinos vaizdinimas, telemedicina, švietimas ir mokymai. Medicininiai vaizdai yra gaunami ir vaizduojami taip detaliai, kad visavertiškai jie gali būti nagrinėjami tik kompiuteriu. Kompiuteriai ne tik pagerina vaizdų kokybę, tačiau padeda atkurti struktūras, aptikti anomalijas ir atlikti matavimus. Dėl tinkamos kompiuterinės vizualizacijos gydytojui vaizdo turinys tampa geriau suprantamas. Daug dažniau pradėti naudoti trimačiai vaizdai, tačiau kol kas susiduriama su problema, kai labai sunku vizualizuoti medžiagos, turinčios debesį skirtingų pilkos spalvos atspalvių, vaizdus. Dar turi būti atrasti mechanizmai, kurie tam tikru atveju perteiktų dominančią vaizdo sritį ir paslėptų mažiau svarbias detales. Algoritmų parinkimas ir sudarymas priklauso nuo tam tikros medicininės analizės tikslų ir gali būti nustatyti tik dirbant kartu su medicinos ekspertais. Vienas iš medicininių vaizdų panaudojimo atvejų yra minimalios invazijos chirurginių operacijų planavimas ir valdymas. Projektuojamos tokios sistemos, kurios suteikia gydytojui vizualinę informaciją viso duomenų įgijimo, diagnozės, gydymo planavimo, chirurgijos proceso metu. Gydytojai tampa labiau specializuoti, diagnostika ir gydymas įvyksta kooperuojantis skirtingiems gydytojams, kurie gali būti ir nutolę vienas nuo kito. Norint pasikeisti medicininiais duomenimis, ypač vaizdais, jie privalo naudoti kompiuterius. Tačiau vien tik perduoti duomenis neužtenka, jie turi turėti galimybę komunikuoti, nagrinėti medicininius duomenis realiu laiku ir individualiai. Todėl dviejų komunikacijos kanalų (garsinio ir duomenų perdavimo) sujungimas yra iššūkis, reikalaujantis atskiro dėmesio tam, kad telekonsultacijos taptų efektyvios. Galiausiai medicininių žinių 74 sparčiai daugėja ir gydytojai bei specialistai nuolatos turi suspėti tas žinias įsisavinti visą savo aktyvų profesinį gyvenimą. Siekiant užtikrinti diagnostikos ir gydymo kokybę, turi būti pabrėžiama būtinybė nuolatos kelti kvalifikaciją. Kompiuteriu paremtos metodikos gali labai pagelbėti šiuo klausimu, nes specialistas gali tobulintis savo darbo vietoje, gauti paramą vaizdų analizės ir telekonsultacijų metu.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2960 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gustas
  • IT medicinoje
    10 - 7 balsai (-ų)
IT medicinoje. (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/it-medicinoje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 00:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo