Vadybos kursinis darbas


Kaip gauti acetaldehida is acetileno. Įkrautinis absorberis. Acetaldehido gamyba. Acetileno gamintojai. Acetaldehidas is acetileno.

Pramonėje viena svarbiausių sintezių iš acetileno yra acetaldehido gamyba. Iš acetileno jį galima gauti trimis būdais : 1. Hidratuojant skystą acetileną su gyvsidabrio – geležies katalizatoriumi. 2. Hidratuojant acetileno garus su kietu katalizatoriumi. 3. Hidrolizuojant vinilo esterius. Kadangi gyvsidabris labai nuodingas, automatizavimo procesas šiuo atveju buvo neišvengiamas. O ir apskritai, pastaruoju metu siekiama kompleksiškai automatizuoti kontaktinės gamybos cechus.

1 – ; – antrasis įkrautinis plovimo bokštas; – šlapiasis elektrinis filtras; – įkrautinis džio Iš acetileno jį galima gauti trimis būdais . Hidrolizuojant vinilo esterius. Be to, acetaldehidą galima gauti taikant ne visišką etilo alkoholio katalizinę oksidaciją ir visišką etileno katalizinę oksidaciją. Gerai išvalytas acetilenas sumaišomas su cirkuliacinėmis dujomis ir 1,5*105 – 2,5*105 n/m2 slėgiu barbotuojamas per kontaktinį skystį, esantį hidratatoriuje (aukštis 15m , siauriausios dalies skersmuo 1,34 m). Kontaktinį skystį sudaro gyvsidabrio sulfato tirpalas sieros rūgštyje. Pasigaminęs acetaldehidas yra stiprus reduktorius, todėl proceso metu jis redukuoja dvivalentį gyvsidabrį iki vienvalenčio ir po to – iki metalinio gyvsidabrio.

Kad proceso metu nepasikeistų kontaktinio skysčio sudėtis, į jį pridedama metalinio gyvsidabrio ir oksidatorių, kurie, veikiami sieros rūgšties, metalinį gyvsidabrį paverčia dvivalenčio gyvsidabrio sulfatu, reikalingu hidratacijai.

Metalinis gyvsidabris periodiškai išpurškiamas reaktoriaus viršuje. Plačioje viršutinėje aparato kolonos dalyje susirenka putos ir ištaškyti skysčio lašeliai. Kolona gaminama iš ferosilicio arba nerūdijančio plieno. Ant kiekvienos kolonoje esančios lentynos dujos ir skystis intensyviai maišosi, todėl čia darbo režimas artimas turbulentinio maišymo režimui. Ant lentynų susidaro kryžminiai fazių srautai. Tačiau, kai daug lentynų, procesą galima apskaičiuoti pagal idealaus išstūmimo priešsrovinių srautų modelį. Hidratatoriuje vandens garais palaikoma 90 – 100 o c temperatūra. Dujos išleidžiamos pro viršų. Pirmame šaldytuve, į kurį leidžiamos dujos, kondensuojasi vandens garai. Jie grąžinami į hidratatorių. Antrame kondensuojasi acetaldehidas ir vanduo – jie teka į rinktuvą. Nesusikondensavusios dujos patenka į absorberį, kuriame acetaldehidas absorbuojamas vandeniu, atvėsintu iki 10oc. Nesureagavęs acetilenas grąžinamas į gamybą. Apie 10 % dujų valomos – iš jų pašalinamas azotas ir anglies dioksidas todėl cirkuliacinėse dujose nesusikaupia šių priemaišų. Gautas acetaldehidas rektifikuojamas. Iš hidratatoriaus kontaktinis skystis nuteke į nusodintuvą (gyvsid veikimo aprašas: išeinančių įkaitintų dujų temperatūrą matuoja varžinis termometras. su keitikliu, kuris keičia varžos pokyčius į srovės (4 - 20) ma signalą. Šį srovės signalą gauna rodmeninis savirašis prietaisas. bei valdiklis tra. 3, kuris apskaičiuoja nuokrypį nuo nustatytosios temperatūros ir veikimo aprašas: katalizatoriaus pertekliaus srautą matuoja srauto matuoklis.

  • Microsoft Word 185 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (554 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augustinas
  • Vadybos kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadybos kursinis darbas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/itaisu-kursinis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo