Įtaisų, naudojančių atskiriančiuosius apsaugos transformatorius, pavojingumas


Apsaugos su atskiriančiaisiais apsaugos transformatoriais tyrimas Darbo tikslas. Apkrova sujungta su neapsaugota srovei laidžia dalimi 2 užduotis. Dvi apkrovos sujungtos su atskiriančiuoju apsaugos transformatoriumi. Apkrova su dvigubu trumpuoju susijungimu. Ekvipotencialiniai vienodo potencialo sujungimai.


Tariamam žmogui pavojus negresia, išmatuotoji įtampos vertė lygi UT = 0V.

Įtampa tarp dviejų apkrovų siekia UT = 24,3V - tariamam žmogui gresia pavojus.

Esant šiam trumpajam susijungimui atskiriančiojo apsaugos transformatoriaus darbas nesutrinka. Jis gali būti aptiktas ir pašalintas reguliariųjų apžiūrų metu. Jeigu tokios apžiūros nevykdomos, tai šis gedimas gali tęstis ilgą laiką, keldamas pavojų žmogaus gyvybei. Todėl būtina laikytis šios taisyklės: atskiriantieji apsaugos transformatoriai naudojami tik su viena apkrova. Jeigu reikalinga prijungti keletą apkrovų tai gali būti atlikta tik tuomet jeigu bus laikomasi specialiųjų nurodymu.

Žmogų, liečiantį kilnojamosios lempos metalinį gaubtą, veikia 25,1V (251 V) įtampa ir jo gyvybei gresia didelis pavojus.

Sujungimai, kurie suvienodina srovei laidžių dalių potencialus, vadinami ekvipotencialiniais (vienodo potencialo) sujungimais. Šie sujungimai padeda išvengti dvigubo trumpojo susijungimo įtaiso apkrovos grandinėje ir su juo susijusio pavojaus.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (559 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julius
  • Įtaisų, naudojančių atskiriančiuosius apsaugos transformatorius, pavojingumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Įtaisų, naudojančių atskiriančiuosius apsaugos transformatorius, pavojingumas. (2020 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/itaisu-naudojanciu-atskirianciuosius-apsaugos-transformatorius-pavojingumas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 17:33
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo