Įtaisų su sustiprinta absoliučia izoliacija tyrimas


Sustiprintos izoliacijos tipai. Absoliuti izoliacija. Elektros izoliacijos tipai. Sustiprinta izoliacija. Izoliacijos tipai. Absoliučios izoliacijos tipai. Izoliuoti irankiai. Laboratorinis įtaisas ir jo dalys. Pe laidas. Elektriko testas.

Įtaisų su sustiprinta (absoliučia) izoliacija tyrimas. Įtaisai su sustiprinta (absoliučia) izoliacija. Įtaiso su sustiprinta (absoliučia) izoliacija tyrimas. Visiškai izoliuotas įtaisas sujungta su apsauginiu nuliniu (PE) laidu. Išvados.

Tikrino: ž. Čeponis.

Darbo tikslas: ištirti įtaisų, turinčių sustiprintą (absoliučią) izoabsoliuti izoliacija naudojama elektros įtaisuose kaip apsaugos priemonė, nenaudojant apsauginio nulinio (pe) laido. Visiškai izoliuotame įtaise, visos jo dalys, kuriomis gali tekėti elektros srovė yra nepriekaištingai izoliuotos atitinkamomis izoliacinėmis medžiagomis, todėl jos negali būti paliestos. Jeigu danga susideda iš metalinių dalių, tai izoliuoti tarpikliai visiškai atskiria ją nuo tų dalių, kur gali tekėti srovė.

Labai geras pavyzdys yra namų reikmėms naudojamas elektrinis gręžtuvas (taip vadinama drelė ). Didesnė gaubto dalis (ar visas gaubtas) yra pagaminta iš izoliacinio plastiko. Metalinė pavaros dėžutė, kurioje fiksuojamas grąžtas yra visiškai izoliuota nuo variklio. Bet kuris variklio velenas yra elektriškai atskirtas plastiko tarpine arba variklio rotoriaus dantratis yra pagamintas iš izoliacinės medžiagos. Tuo atveju, kai srovė teka per srovei laidžias variklio dalis, nei pavaros dėžutėje, nei metaliniame grąžte srovės nėra. Kitaip tariant, visiškai izoliuotame įtaise, dalyse prie kurių galima prisiliesti, srovė neteka.

Absoliuti izoliacija yra pati saugiausia apsisaugojimo priemonė. Deja, ši izoliacija gali būti panaudota santykinai mažos galios įtaisuose, todėl, kad izoliacinis plastikas nėra labai patikimas ir nepasižymi, kaip metalas, geru šilumos laidžiu.

šiuo metu absoliuti izoliacija daugiausia naudojama buitiniuose elektriniuose įtaisuose. Ji būtina kai kuriuose įtaisuose: mažuose transformatoriuose, stalinėse lempose ir portatyviuose saugos transformatoriuose ir taip pat rekomenduojama kitiems įtaisams. Visi įtaisai, įrankiai, kuriuos naudojant, laikomi rankose – turėtų būti izoliuoti sustiprinta (visiška) izoliacija. Visiškai izoliuoti įtaisujungti bandymo schemą, kaip parodyta paveiksle. Prijungti laboratorinio stendo maitinimo laidą prie ~ 220 v, 50 hz maitinimo šaltinio. Įjungti stendo ( netz / power, žalias) jungiklį ir pagrindinį bei nustatyti, ar žmogui gresia pavojus (ar šviečia šviesos diodas) ir išmatuoti elektrinis gręžtuvas buvo sugędęs ir suremontuotas, jame pakeistas maitinimo kabelis. Dabar naudojamas trijų gyslų kabelis su pe laidu. Pe laidas nesujungtas nei su kištukiniu lizdu, nei su elektriniu gręžtuvu.

Vėliau gręžtuvas vėl sugenda. Elektrikas nuima gaubtą ir pašalina gedimus. Jis taip pat pastebi, kad pe laidas, kurio izoliacija yra geltona – žalia (dryžuota), neprijungtas. Todėl elektrikas ištaiso šią klaidą ir sujungia pe laidą su gręžtuvo korpusu.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (715 žodžiai)
  • Universitetas
  • Įtaisų su sustiprinta absoliučia izoliacija tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įtaisų su sustiprinta absoliučia izoliacija tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/itaisu-su-sustiprinta-absoliucia-izoliacija-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:31
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo