Italija referatas


Referatas apie italija. Italijos referatas. Kursinis italija. Skaidres apie italija siustis. Skaidres apie dolomitines alpes. Italų virtuvė referatas. Darbas italijoje referatas. Referato ivadas. Referatas ivadas.

Įvadas. Geografinė padėtis. Klimatas. Vidaus vandenys. Augalija. Administracinis suskirstymas. Gyventojai. Bendravimo būdas. Drabužiai. Ūkis. Tapimas europos sajungos nare. Išvados. Literatūra.

Viduržemio pajūrio šalis, esanti pietų europos centre. Ji užima apeninų pusiasalį, toli išsikišusį į viduržemio jūrą, pietinę alpių kalnų dalį ir sicilijos, sardinijos bei kitas mažas salas. Alpės užstoja italiją nuo šaltų šiaurės orų pernašų, bet nekliudo jai susisiekti su kitomis europos šalimis. Šiaurėje italija ribojasi su prancūzija, šveicarija, austrija ir slovėnija, o pietuose tuniso sąsiauris ją skiria nuo afrikos. Italijos sienos ilgis 9300 km, apie 80% jos eina jūra. Dabartinė italija - tai ne vien žydras dangus, paplūdimiai prie mėlynos jūros su vešlia subtropine augalija, apelsinų giraitės ir vynuogynai kalnų šlaituose, snieguotos alpių viršūnės, garsūs kultūros ir architektūros paminklai, bet ir modernūs automobiliai, kompiuteriai, chemijos pramonės gaminiai, madingiausi drabužiai ir avalynė, visame pasaulyje žinomi dainininkai ir pripažinti kino filmai. Italija buvitalijos pagrindas yra ilgas, aulinį batą primenantis apeninų pusiasalis, kuris išsikiša į viduržemio jūrą, kur kartu su didžiosiomis sardinijos ir sicilijos salomis atskiria viduržemio jūros dalis: ligūrijos jūrą, tirėnų jūrą, jonijos jūrą ir adrijos jūrą. Jūros pakrantės ilgis sudaro iki 7600 km. Italija priskiriama pietų europai.

šalies ilgis iš šiaurės į pietus sudaro apie 1140 km. Italija daugiausia yra kalnų šalis. Apeninų kalnai (aukščiausias taškas - korno viršukalnė 2914 m) sudaro pusiasalio pagrindą, einantį į šiaurės vakarus iki susijungimo su alpėmis (ligūrijos, pajūrio, kotijos, grajo, peninų, leponto, sergamo, karnijos ir julijos alpės), kalnagūbriu, kuris uždaro italiją iš šiaurės. Čia yra aostos, fiemės ir gardenos tarpukalnių slėniai ir didelė aliuvinė lyguma, vadinama po-venecijos lyguma, per kurią teka po upė ir jos pagrindiniai intakai iš alpių, apeninų ir dolomitų. Sostinė roma - esanti šalies centrinėje dalyje prie tiberio upės. Romos centras nuo antikos laikų išsidėstęs ant septynių kalvų, todėl roma dažnai vadinama miestu ant septynių kalvų .

Aukščiausia šalies viršukalnė yra monblanas (monte bianco) ant sienos su prancūzija (4810 m virš jūros lygio), nors italija dažniau siejama su savo garsiaisiais ugnikalniais: šiuo metu miegančiu vezuvijumi netoli neapolio ir labai aktyvia etna sicilijoje, taip pat žymus yra stombolio ugnikalnis.

Bendra italijos sausumos siena sudaro 1932,2 km. Italija ribojasi su šiomis valstybėmis: prancūzija (488 km), šveicarija (740 km), austrija (430 km) ir slovėnija (232 km).

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (3004 žodžiai)
  • Evaldas
  • Italija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Italija referatas. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/italija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:55
×