Italija viduržemio pajūrio šalis


Alpiu augalija. Viduržemio pajūrio augalija. Referatai apie šalis. Italijos administracinis suskirstymas. Vidurzemio pajurys. Italija sienos ilgis.

Italija - viduržemio pajūrio šalis, esanti pietų europos centre. Ji užima apeninų pusiasalį, toli išsikišusį į viduržemio jūrą, pietinę alpių kalnų dalį ir sicilijos, sardinijos bei kitas mažas salas. Geografinė padėtis. Geografiniai ekstremumai. Istorijos žinios. Klimatas. Vidaus vandenys. Augalija. Miestai. Didžiausios salos. Administracinis suskirstymas. Gyventojai. Etninė ir religinė sudėtis. Ūkis. Politinės žinios. Politinės žinios.

Italų. Atskiruose regionuose - vokiečių ir Alpės užstoja italiją nuo šaltų šiaurės orų pernašų, bet nekliudo jai susisiekti su kitomis europos šalimis. Šiaurėje italija ribojasi su prancūzija, šveicarija, austrija ir slovėnija, o pietuose tuniso sąsiauris ją skiria nuo afrikos. Italijos sienos ilgis 9300 km, apie 80% jos eina jūra. Dabartinė italija - tai ne vien žydras dangus, paplūdimiai prie mėlynos jūros su vešlia subtropine augalija, apelsinų giraitės ir vynuogynai kalnų šlaituose, snieguotos alpių viršūnės, garsūs kultūros ir architektūros paminklai, bet ir modernūs automobiliai, kompiuteriai, chemijos pramonės gaminiai, madingiausi drabužiaiitalijos pagrindas yra ilgas, aulinį batą primenantis apeninų pusiasalis, kuris išsikiša į viduržemio jūrą, kur kartu su didžiosiomis sardinijos ir sicilijos salomis atskiria viduržemio jūros dalis: ligūrijos jūrą, tirėnų jūrą, jonijos jūrą ir adrijos jūrą. Jūros pakrantės ilgis sudaro iki 7600 km. Italija priskiriama pietų europai.

šalies ilgis iš šiaurės į pietus sudaro apie 1140 km. Italija daugiausia yra kalnų šalis. Apeninų kalnai (aukščiausias taškas - korno viršukalnė 2914 m) sudaro pusiasalio pagrindą, einantį į šiaurės vakarus iki susijungimo su alpėmis (ligūrijos, pajūrio, kotijos, grajo, peninų, leponto, sergamo, karnijos ir julijos alpės), kalnagūbriu, kuris uždaro italiją iš šiaurės. Čia yra aostos, fiemės ir gardenos tarpukalnių slėniai ir didelė aliuvinė lyguma, vadinama po-venecijos lyguma, per kurią teka po upė ir jos pagrindiniai intakai iš alpių, apeninų ir dolomitų.

Aukščiausia šalies viršukalnė yra monblanas (monte bianco) ant sienos su prancūzija (4810 m virš jūros lygio), nors italija dažniau siejama su savo garsiaisiais ugnikalniais: šiuo metu miegančiu vezuvijumi netoli neapolio irbendra italijos sausumos siena sudaro 1932,2 km. Italija ribojasi su šiomis valstybėmis: prancūzija (488 km), šveicarija (740 km), austrija (430 km) ir slovėnija (232 km). Italijos teritorijos viduje taip pat ribojasi su san marinu (39 km) ir vatikanu (3,2 km).

Klimatas - viduržemio jūros (mediteraninis), sicilijoje - subtropinis. Vidutinė sausio temperatūra nuo iki 12 °c, liepos 20-28 °c, krituliai daugiausia žiemą (600-1000 mm per metus, kalnuose vietomis virš 3000 mm).

Naudingosios iškasenos: lauko špatai, marmuras, pemza, pocolanas, akmens druska. Pagal energetikos ir rūdų išteklius tarp oecd šalių skurdesnė tik japonija.

  • Microsoft Word 641 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3887 žodžiai)
  • Eimas
  • Italija viduržemio pajūrio šalis
    10 - 3 balsai (-ų)
Italija viduržemio pajūrio šalis. (2011 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/italija-vidurzemio-pajurio-salis.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 16:37
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!