Italijos ir Bulgarijos savivaldos sistemos skaidrės


Italijos ir bulgarijos valstybių valdymo organizavimo analizė. Darbo tikslas – išanalizuoti šių valstybių valdymo aspektus. Valdymo forma – parlamentinė demokratija. Italija. Italijoje iš viso. Regionų. Įstatymų leidžiamoji valdžia – parlamentas (Nacionalinis Susirinkimas). Bulgarija. Bulgarijos Respublika (28 apskritys). Bulgarija suskirstyta į 28 apskritis (regionus) ir 273 municipalitetus (savivaldybes).

Italijos ir bulgarijos valstybių valdymo organizavimo analizė.

Darbo tikslas – išanalizuoti šių valstybių valdymo aspektus, remiantis Italijos ir Bulgarijos Konstitucija, įstatymais ir internete rasta kompetentinga informacija. Pagrindiniai uždaviniai: Pristatyti ir aptarti valstybes bei jų valdymo modelius. Pristatyti administracinius teritorinius vienetus. Apibūdinti valstybių valdymo administracines struktūras: kaip centrinės valdžios institucijos dalinasi funkcijomis su regiono ar savivaldos administraciniais vienetais. Įgytas teorines žinias pritaikyti sprendžiant praktines situacijas.

Valdymo forma – parlamentinė demokratija. Prezidentas, renkamas 7 metams. Prezidentas skiria premjerą, kuris siulo kitus ministrus. Prezidento mandatas gali buti atnaujintas neribota kartų skaičių. 2013 m. vyko Italijos prezidento rinkimai. Antrai kadencijai iš eilės šalies vadovu išrinktas Giorgio Napolitano. Tai buvo pirmas kartas Italijos istorijoje, kuomet prezidentui išrinkti prireikė dviejų turų. Istatymu leidžiamoji valdžia yra dviejų rūmų parlamentas. Parlamento rūmai renkami 5 metams, visuotinuose ir tiesioginiuose rinkimuose mišria mažoritarine ir proporcine sistema.

  • Politologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1746 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (399 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judita
  • Italijos ir Bulgarijos savivaldos sistemos skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Italijos ir Bulgarijos savivaldos sistemos skaidrės. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/italijos-ir-bulgarijos-savivaldos-sistemos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:22
×