Italijos ir Vokietijos suvienijimai


Italijos ir Vokietijos suvienijimai. Italijos suvienijimo priežastys. Vis labiau sklido nacionalizno idėjos Žlugęs Napoleono valdymas Svetimų valstybių kišimasis į vidaus reikalus. Italijos vienijimui vadovavo Pjemonto -Sardininijos karalystė. Dž. Garibaldis – italų gubernolas. 1870 m. po karų su Austrija ir Prancūzija pavyko prijungti Popiežiaus sritį ir Austriją. Vokietijos suvienijimas. Pirmieji bandymai ją suvieninti. 1817 m. Vokietijos vienijimui vadovavo. Svarbiausias karas vyko su Prancūzija 1870 m. Pagal Frankfurto sutartį karą pralaimėjusi Prancūzija. Įkurta Vokietijos imperija tapo ekonomiškai stipria ir modernia valstybe.

Italijos vienijimui vadovavo Pjemonto -Sardininijos karalystė. Kadangi ji ekonomine ir karine prasme buvo silpna, sudarė sutartį su Prancūzija kovai prieš Austriją. Užtai žadėjo atiduoti Savoją ir Nicą.

Dž. Garibaldis – italų gubernolas, tapęs nacionaliniu didvyriu už tai, kad surengė “Tūkstantinės žygį” kuriuo padėjo prijungti Siciliją ir Neapolio karalystę. Užėmė Romą, bet Popiežiaus valstybės dalis ir Venecija dar liko neprijungta.

1817 m. spalio mėn. Vartburge studentai ir Vokietijos aukštųjų mokyklų dėstytojai susirinko į 4-ųjų Leipcigo mūšio ir 300-ųjų reformacijos metų. 1806 m. Napoleonui panaikinus Šv. Romos imperiją įkuriama Reino sąjunga. 1815 m.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 116 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (296 žodžiai)
  • Eglė
  • Italijos ir Vokietijos suvienijimai
    10 - 4 balsai (-ų)
Italijos ir Vokietijos suvienijimai. (2014 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/italijos-ir-vokietijos-suvienijimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:43
×