Italijos kultūra referatas


Įvadas. Kultūrinė rinkos analizė. Italijos istorija. Naujosios italijos kultūra. Privatus gyvenimas. Menas. Dailė ir skulptūra. Kinas. Muzika. Kalba. Mokslas. Bendravimas. Tradicijos. Itališka virtuvė. Itališki patiekalai. Valgymo įpročiai. Verslas. Verslo kultūros ypatumai. Verslo etiketas. Ekonomika. Įdomūs faktai apie italiją. Literatūros šaltiniai.


Darbo uždaviniai: įsigilinti į naujosios Italijos kultūrą, aptarti privataus gyvenimo aspektus, kalbą, istoriją, meno sritis, tradicijas, mokslą, itališką virtuvę, ekonomiką, verslo etiketą bei sužinoti kitus įdomius dalykus apie Italijos kultūrą.

Kaip jau minėta, po susivienijimo Italija gerokai stipriau pajuto Europos įtaką. Išsivadavę nuo kovos dėl laisvės ir būdami savo likimo šeimininkai, italai sukurė infrstruktūrą, glaudžiai susiejančią pusiasalį likusia Europa. Šiaurėje šie įvykiai paskatino industrializaciją ir socialines salygas, labai primenančias pažangesnių Europos šalių. Kultūros srityje laisvas idėjų plitimas leido šalies mąstytojams aktyviai dalyvauti konstruktyviose ir destruktyviose intelektualinese amžiaus srovėse. Pietuose pramonė nepasiekė tokio plėtros masto kaip Šiaurėje, bet Pietų intelektualai suvaidino svarbų vaidmenį kultūros gyvenime. Kaip ir galima tikėtis, devynioliktojo šimtmečio pabaigos ir dvidešimtojo amžiaus pradžios Italijos visuomenei bei minčiai būdinga seno ir naujo mišinys, senų tradicijų tąsa bei naujų krypčių įsigalejimas.

Iki 1848 metų revoliucijų Italijoje šeimyninis gyvenimas buvo provincialus, formalus ir statiškas. Vaikai į tėvus kreipdavosi mandagia forma (Lei). Tėvai nuspręsdavo, kokią profesiją ar verslą rinksis jų vaikai, o šeimų derybose būdavo nulemiami santuokos partneriai. Paprastai mergaitės ištekedavo šešiolikos, o vaikinams sulaukus devyniolikos jau grėse šaukimas į armiją. Jaunos viduriniosios klasės poros povestuvinę naktį praleisdavo ne medaus mėnesio kelionėje, o jaunosios šeimos namuose. Tie dažniausiai dideli namai paprastai turėjo kambarį su dvigule lova, skirta jaunavedžiams, kuri vėliau taps jų vaikų gimimo vieta. Po vestuvių nakties ryte giminaičiai susirinkdavo pasveikinti jaunavedžių ir atešdavo dovanų, saldainių ar uostomųjų dėželių. Vargingesnės šeimos daugiausia viename dideliame kambaryje, bet kartais turėdavo miegamajį, kurį tėvai dalinosi su vaikais. Šeimoje kartu paprastai gyvendavo tėvai, vaikai, vaikaičiai ir ne tekėjusios seserys. Moterys dažniausiai gimdydavo aštuonis-dešimt vaikų. Tėvas valdė ūkį kaip patriarchas, turįs visišką valdžią šeimai, bet jo žmona turėjo nemažai netiesioginės įtakos.

Devynioliktojo šimtmečio vidurio pastatai, kur gyveno šios šeimos, buvo be šiuolaikinių patogumų. Viruvėje – gražiame kambaryje su begale išrikiuotų, dažniausiai iš tviskančio vario, puodų ir keptuvių – daugiausia vietos užėmė židinys. Nebuvo tekančio vandens, net ir pumpuojamo, ir jį tekdavo nešti kibirais iš šulinio. Kai kuriuose pastatuose buvo primityvūs tualetai su skyle, išeinančia į atmatų duobę, paprastai vienas tualetas trims aukštams. Juos papildė specialios tuoleto kėdės. Baldai buvo įvairiausi ir dažniausiai tverdavo visą gyvenimą. Gana įdomu, kad namuose naujai pagamintų puošnių baldų, bet dažnai gražūs Renesanso stiliaus daiktai galėjo būti sumaišyti su viduriniosios ar žemesniosios klasės ūkio turtu. Kadangi žlugtą reikėdavo skalbti miesto fontanuose, namų ųkyje visada buvo didžiulės spintos, talpinančios daug baltinių, kad moterys kiek galima ilgiau galetų atideti skalbimą. Šių namų gyventojams nebūdavo lengva įsitaisyti patogiai. Nors ir romantiškos, bet židinių skleidžiamos šilumos nepakakdavo. Iki 1856 metų ugniai užkurti buvo naudojamas alyvos lempa uždengtas popierius, vėliau pradėti naudoti degtukai. Kadangi jie buvo labai brangūs, tėvas laikydavo juos užrakinęs; kai jam būdavo pasirengęs panaudoti, vaikai susirinkdavo aplink pasidžiaugti reginiu. Rankoms pasišildyti moterys naudojo scaldini, iprastai vadintas ,,vyrais" – molines ar varines vazas su uždegta medžio anglimi. Medžio anglies pripildydavo ir žarijų indą, kurį susirinkusi šeimyna pasidėdavo po stalu. Prieš eidami miegoti šeimos nariai pašildyti lovoms naudojo specialius žarijų indus, vadinamus ,,šventikais".

  • Microsoft Word 1251 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3897 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Italijos kultūra referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Italijos kultūra referatas. (2017 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/italijos-kultura-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 10:24
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!