Italijos kultūra skaidrės


Italija. Stereotipai ir mitai. Viena iš klišių, paplitusių po pasaulį. Dar vienas mitas, kuris kiek baugina užsienio investuotojus. Italų verslo ypatumas? Bemaž labiausiai italai pasaulyje garsėja dėl keturių dalykų picų. Verslo ypatumai. Italai linkę plėtoti verslą su žmonėmis. Rekomenduojama skirti laiko ir pasidomėti būsimų verslo partnerių šeima bei asmeniniais pomėgiais. Verslo etiketas. Vizitinėmis kortelėmis keičiamasi iš karto po formalaus prisistatymo. Verslo susitikimai skiriami raštu (italų kalba) iš anksto. Dovanų teikimas. Jūsų dovana gali. Nedovanokite Sagių ir nosinaičių – tai laidotuvių elementai. Laiko suvokimas. Nesistebėkite jeigu atėję į susitikimą pralauksite 2 valandas. Tarpasmeniniai santykiai. Italai bendraudami laikosi mažiausio atstumo Europoje. Italams šeima - svarbiausias gyvenimo dalykas. Tabu. Italijoje didelis tabu kalbėti apie seksą. Gestai Italijoje. Kuomet italai skaičiuoja nuo vieno iki penkių. Literatūra ir šaltiniai.

Jūsų dovana gali būti su firminiu, prestižiniu ženklu, tačiau tuo pačiu akivaizdžiai nebrangi dovana. Alkoholiniai gėrimai arba rankų darbo dovana iš jūsų šalies taip pat geras pasirinkimas. Jei esate pakviestas į namus, galite padovanoti saldainių dėžutę arba gėlių, tačiau niekad nedovanokite chrizentemų – tai laidotuvių gėlės, o raudonos rožės – skirta romantiškiems susitikimams. Atsineškite savo gamybos desertą. Italai mėgsta valgius, ypatingai naujus ir nematytus. Taip pat tiks bet kas, kas reprezentuoja jūsų šalį: pvz.: knygos, vaizdų atlasai.

Nedovanokite: Sagių ir nosinaičių – tai laidotuvių elementai; Dovanų suvyniotų į juodą popierių – tai tradicinė gedulo spalva; Peilių ar kitokių aštrių daiktų – tokie daiktų įteikimai yra suprantami kaip norint nutraukti glaudžius ryšius.

Italijoje didelis tabu kalbėti apie seksą. Tai labai nepagarbu ypač kalbėti apie tai šeimoje. Religija Asmeniniai klausimai ir šeima (tuo atveju jei ką tik susipažinote) Neigiami atsiliepimai apie vietines futbolo komandas.

Kuomet italai skaičiuoja nuo vieno iki penkių, tai gestas reiškia “vienas”, o rodomasis pirštas tuomet reiškia “du”. Kai italas baksnoja sau per galvą, tai reiškia, kad tam tikrą idėją jis laiko kvaila. Kai rodomuoju pirštu baksnoja nosį, italas parodo nepasitikėjimą. Piršto judinimas iš vienos pusės į kitą Italijoje reiškia smerkimą arba grasinimą.

  • MS PowerPoint 51 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (1048 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Italijos kultūra skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Italijos kultūra skaidrės. (2015 m. Sausio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/italijos-kultura-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 11:40
×