Italijos makroekonominių rodiklių analizė


Įvadas. Teorinė dalis. Makroekonomikos problematika. Sąvokos. Bendras vidaus produktas (BVP). Perkamoji galia. Infliacija. Nedarbo lygis. Importas. Eksportas. Praktinė dalis. Italija. Ekonomika. Bendrasis vidaus produktas (BVP). Nedarbo lygis. Importas. Eksportas. Infliacija. Italijos ir kitų kelių Europos šalių tarptautinių palyginimų rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrinėti makroekonomiką yra svarbu dėl daugelio priežasčių. Makroekonominiai reiškiniai iš esmės lemia tautos pasiekimus ar nesėkmes, makroekonominiai rodikliai tarsi parodo kokia yra šalies „būklė“. Valstybė gali daryti poveikį savo ekonominei padėčiai naudodama įvairias ekonominės politikos priemones – išlaidas, mokesčius, pinigų cirkuliacijos reguliavimą.

Makroekonomika pasitelkiama priimant ekonominės politikos sprendimus. Duomenys, apibūdinantys konkrečią ekonomikos problemą, apibendrinami, analizuojami ir panaudojami formuojant ekonominio elgesio teoriją. Toks faktų kaupimas ir teorijos sukūrimas juos apibendrinus vadinamas indukcija. (Indukcija – loginio samprotavimo būdas, kuriame atskiri faktai, žinios yra apibendrinamos)

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti pasirinktos šalies - Italijos makroekonominius rodiklius ir pristatyti makroekonomikos rodiklių analizę.

Išnagrinėti paminėtus rodiklius praktiniu aspektu: nurodyti kokie šie rodikliai yra pasirinktoje šalyje – Italijoje ir nurodyti priežastis.

1) nacionalinių ir tarptautinių priklausomybių aprašymą ir paaiškinimą;

3) tautos ir pasaulio ūkio vystymosi prognozavimą.

2. BVP-tai per tam tikrą laikotarpį ūkyje sukurtų pridėtinių verčių suma.

Terminas pridėtinė vertė reiškia tiksliai tą, ką galime numatyti. Įmones sukurta pridėtinė vertė apibrėžiama kaip jos produkcijos ir tarpinių prekių, naudojamų gamyboje, verčių skirtumas. Ligi šiol BVP nagrinėjome gamybos požiūriu. Tačiau BVP galima nagrinėti ir pajamų požiūriu. Grįžkime prie mūsų pavyzdžio ir pagalvokime apie pajamas, kurios lieka įmonei, kai ji sumoka už tarpines prekes. Dalis pajamų atitenka darbuotojams - šios pajamos vadinamos darbo pajamomis. Kitos atitenka įmonei - ir ši dalis vadinama kapitalo pajamomis arba pelno pajamomis.

Gamybos požiūriu: BVP yra lygus per tam tikrą laikotarpį šalies ūkyje pagamintų galutinių prekių ir paslaugų vertei.

Taip pat gamybos požiūriu: BVP yra lygus per tam tikrą laikotarpį ūkyje sukurtų pridėtinių verčių sumai.

Pajamų požiūriu: BVP yra lygus per tam tikrą laikotarpį ūkyje gautų pajamų sumai.

netikėtas kainų augimas, kuris mažina vartojimą

importuojamų prekių, o ypač žaliavų kainų augimas

Nedarbo lygis – tai bedarbių skaičiaus ir darbo jėgos santykis: nedarbo lygis = bedarbių skaičius / darbo jėga.

Apskaičiuoti nedarbo lygį nėra taip paprasta. Akivaizdu, sužinoti, kad asmuo dirba, paprasta, tačiau nelengva pasakyti, ar žmogus bedarbis. Pagal apibrėžimą tas, kuris galėtų laikomas bedarbiu, turi atlikti dvi sąlygas: 1. Privalo neturėti darbo; 2. Privalo jo ieškoti. Šią antrąją sąlygą įvertinti tikrai sudėtinga.

Bendrasis vidaus produktas (BVP) Italijoje 2014 metais buvo vertas 2144.34 milijardų JAV dolerių. Staigiausias kilimas buvo nuo 2006 metu (1943.53 mlrd. JAV dolerių) iki 2008 metu (2391,88 mlrd. JAV dolerių), vėliau laikėsi beveik panašus, o jei ir kito tai labai nedaug. Italijos BVP sudaro 3,46 % pasaulio ekonomikos. Nuo 1960 – 2014 m. didžiausias BVP buvo 2008 metais – 2391,88 mlrd. dolerių, o mažiausias 1960 m.. – 40.39 mlrd. dolerių.

Nedarbo lygis Italijoje metų pradžioje siekė 13proc. ir tai buvo didžiausias per visus šiuos metus. Šių metu spalio mėnesi sumažėjo iki mažiausio per visus metus, t.y. iki 11,5proc. Nuo 1983 metu iki 2015 metu nedarbo lygio vidurkis yra 9,3proc. 2007 metais kovo mėnesi buvo mažiausias kada nors buvęs nedarbo lygis, jis sieke tik 5,8proc.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 196 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2943 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Italijos makroekonominių rodiklių analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Italijos makroekonominių rodiklių analizė. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/italijos-makroekonominiu-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:18
×