Italijos šalis, kaip turizmo regionas


Turizmo regiono ir srautų į jį apibūdinimas. Italijos šalies turizmo ištekliai. Italijos šalies gamtiniai turizmo ištekliai. Italijos šalies kultūriniai turizmo ištekliai. Italijos šalies pramoginiai turizmo ištekliai. Trys turistinės ypatybės, skiriančios italijos šalį nuo kaimyninių.


Italijos šalis yra gana populiari turistinė vietovė, kurią aplanko dauguma Europos šalių, aišku ji yra ne pirmoje vietoje. Pirmąją vietą užima pagal lankomumą Ispanija, antroji vieta tenka Prancūzijai, na ir trečioji vieta atitenka Italijai. Nėra tikslių skaičių, kiek per metus aplanko turistų šią šalį, bet apytiksliai, maždaug 177 279 tūkst. turistų, kurie vis gi susidomi šia šalimi. Daugiausiai Italijos šalį aplanko šios valstybės: Čekijos Respublikos turistai, kurių dalį sudaro 6,1% turistų, Vokietijos šalies turistai, jų dalis 11,1%, Ispanijos šalies turistai: 2,7%, Prancūzijos turistai: 3,7%, Kroatijos šalies turistai, kurių dalį sudaro 10,2%, Maltos turistai, kurių dalis yra 19,9%, Austrijos turistai – 16,7%, Rumunijos turistai – 1,5% ir Slovėnijos turistai, kurių dalis yra 18,2%. Kokiais tikslais dažniausiai lankomasi šioje šalyje? Italiją dažniausiai lanko šie turistai, kurie domisi nuostabiais išlikusiais statiniais, tai pažintinėmis kelionėmis, pramogų kelionėmis, poilsinėmis kelionėmis, yra dar vienas, kitas procentas darbo reikalais. Turistiniai sezonai tai daugiausiai priklauso kokia priežastimi žmonės nori atvykti į šią valstybę, bet kadangi daugiausiai turistų atvyksta dėl pažintinės kelionės, tai didžiausią dalį užima trečias ketvirtis ( į kurį įeina šie mėnesiai: liepa, rugpjūtis ir rugsį kurį įeina šie mėnesiai: liepa, rugpjūtis ir rugsėjis).

Italija apibūdinama kaip svetinga žemė, kurioje plaka tūkstantmetė Europos širdis. Italija užburia, pakeri ir  suvilioja. Tai viena įdomiausių ir gražiausių pasaulio šalių. Dėl išskirtinės geografinės padėties, turizmas Italijoje klesti ištisus metus, vasarą galima kaitintis net 5 tūkst. paplūdimių, o žiemą aktyvaus poilsio mėgėjai gali leistis į kalnus ir puikiai leisti laiką viename iš daugelio kalnų slidinėjimo kurortų. Šalies kraštovaizdį sudaro lygumos (dengia 23 % teritorijos), kalnų masyvai - Alpės ir Apeninai (užima 35 %) ir kalvos (užima 42 % teritorijos).

Italijoje nėra gausu gamtinių turizmo išteklių, tačiau, pasirinkau labiausiai lankomiausius, ir įdomiausius turistams mėgiamus Italijos miestų kampelius. Prie gamtinių turizmo išteklių priskyriau šiuos miestus, salas: Sicilijos sala, Kaprio sala, Neapolio miestas, Venecijos miestas, Romos miestas, Florencijos miestas...

Italijos šalyje yra gausu kultūrinių turizmo išteklių, kurie, manau, daugiausiai traukia turistus, būtent apsilankyti šioje, nuostabioje šalyje. Ši šalis, įspūdingas bato formos kampelis, su savo praeitimi, ir dabartimi, kiekvienas architektūros kūrinys, kiekvienas pastatas atskleidžia šios šalies privalumus, bei teikiamus statinių grožius savo žmonėms ir atvykusiems turistams. Išsirinkau, šiuos miestus, kuriuose įdomiausi lankytiniai objektai, tai: Milano miestas, Florencijos miestas, Piza miestas, Romos miestas, Neapolio miestas, Venecijos miestas, Vatikanas...

Šv. Ambraziejaus bazilika. Lombardijos romaninio stiliaus kulto pastatas – tai dažniausiai bazilikos su kriptomis ir atokiau nuo bažnyčios pastatytomis varpinėmis – kampanilėmis. Bažnyčia yra masyvių formų, dekoruota siauromis, savitomis arkadomis. Bazilikos pagrindinis fasadas su giliomis nišomis, atspindintis statinio trinavę struktūrą. Iš daugybės čia saugomų kūrinių vertėtų išskirti Aukso altorių (IX a.), kurį sudaro keturios aukso ir sidabro plokštės, inkrustuotos perlais, emale ir brangakmeniais. Bazilikoje palaidotas Šv. Ambraziejus - vyskupas, Milano globėjas.

Katedros aikštė (Piazza del Duomo) - svarbiausia vieta, kuri traukia visus. Ši aikštė yra miesto centre. Milano katedra – italų vadinama tiesiog Duomo, įsikūrusi pačioje Milano širdyje, yra didžiausia Italijos bažnyčia. O nuo jos stogo atsiverianti miesto panorama – tiesiog stulbinanti.

  • Microsoft Word 3041 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3571 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Italijos šalis, kaip turizmo regionas
    10 - 1 balsai (-ų)
Italijos šalis, kaip turizmo regionas. (2017 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/italijos-salis-kaip-turizmo-regionas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 05:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo