Įtampos keitiklis ir jo analizė


„5V įtampos keitiklis ir jo analizė“. Darbo tikslas. Išanalizuoti pagamintą įtampos reguliatorių ir apžvelgti jo pagrindines charakteristikas. Darbo eiga. Pasiruošti darbo vietą. Pagal pateiktą schemą pasigaminti 5V įtampos reguliatorių. Atlikti matavimus. Multimetru ir stebėti signalų formas oscilografu. Išvados. Atlikęs darbą oscilografu stebėjau pulsacijas kurios atsiranda įtampos reguliatoriaus išėjime kai jam yra užduota apkrova. Iš oscilogramos mayti, pulsacijų dydis yra 0,15V. Originali sinusoidė oscilografe iškreipta todėl, kad maitinimo šaltinis dirbo maksimaliu rėžimu. Darbas pavyko.

Visi matavimai buvo atlikti kai išorinio (kintamos srovės) maitinimo šaltinio dažnis buvo 10kHz. Įtampa 10V

Kiekvieno langelio vertė: į šoną - 0,2ms; į viršų - 1V.

Šioje oscilorgamoje matome dvi sinunsoides (originalią (kintamą) ir išlygintą diodų tilteliu (nuolatinę). Matome kaip diodų tiltelis pakeičia kintamą srovę į nuolatinę ir pastebime atsiradusias pulsacijas.

Čia stebime kaip pasikeičia signalo forma prie schemos prijungus vieną kondencatorių.

Šioje oscilogramoje stebime viso įtampos keitiklio išėjimo oscilograma apkrauta 100 Ω 5w rezistoriumi, bei originali maitinimo šaltinio oscilograma. Iš oscilogramos matome kad mano naudotas kintamos srovės maitinimo šaltinis dirba ant savo galimybių ribos. Dėl to gaunamas signalas yra su „nukirptomis viršūnėmis“.

Šioje Oscilogramoje matome kokios pulsacijos atsiranda įtampos reguliatoriaus (kai jame yra tik vienas pulsacijų lyginimui skirtas kondensatorius) išėjime kai jis yra apkrautas. Kaip matome iš oscilogramos, pulsacijų dydis yra 0,25V. Originali sinusoidė taipogi iškreipta dėl maitinimo šaltinio darbo maksimaliu rėžimu.

  • Elektrotechnika Analizė
  • Microsoft Word 469 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (372 žodžiai)
  • Studentas
  • Įtampos keitiklis ir jo analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Įtampos keitiklis ir jo analizė. (2014 m. Birželio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/itampos-keitiklis-ir-jo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:56
×