Įtikinimas. Įtikinimo kalba. Kaip įtikinti


Itikinimo kalbos. Manipuliavimas kalba. Kalba manipuliavimo priemone. Itikinimo kalbos pavyzdys. Itikinimo kalbos pavyzdziai. Kalba kaip manipuliavimo priemonė. Įtikinamoji kalba. Kas yra itikinimo kalba. Kas yra įtikinimas. Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė.

Įvadas. Įtikinimo kalbų tipai. Kalbos apie faktus. Kalbos apie vertybes. Kalbos apie veiklą. Kaip įtikinti? Išvados. Literatūra.

Įtikinimas reikalingas tose situacijose, kai yra du ar daugiau požiūrių. Pavyzdžiui, kalbėtojas teigia, kad religija gyvenime yra svarbiausia, bet dalis klausytojų mano, kad yra svarbesnių dalykų, arba kalbėtojas teigia, kad tam tikroje vietoje turi būti įkurtas nacionalinis parkas, bet kai kas galvoja, kad tai nebūtina ir pan. Du požiūriai gali būti visiškai vienas kitam priešingi arba tik iš dalies nesutapti.

Įtikinimo kalbos yra visos patriotinės ir politinės kalbos (prakalba, kreipimasis, agitacija, atsišaukimas); moralinės etinės kalbos (pavyzdžiui, pamokslai); justicinės kalbos (kaltinimas, gynimas(is) ); komercinės kalbos (pavyzdžiui, reklama).

Šie įtikinimo kalbų tipai tarsi įtraukia vienas kitą: vienų ar kitų vertybių teigimas yra negalimas be teiginių apie faktus, o skatinimas veikti yra pagrįstas vertybių suvokimu, Įrodymas, kad kažkas turi būti / neturi būti daroma priklauso nuo įrodymo; jog kažkas yra gerai / blogai, o pastarasis įrodomas tuo, jog dar kažkas yra / nėra tiesa. „taigi aišku, kad norėdami kuom nors įtikinti, turime atsižvelgti į asmenį, kurį norime įtikinti. Turime pažinti jo protą ir širdį, žinoti, kokius principus jis pripažįsta ir ką myli, pagaliau įžvelgti, koks yra santykis tarp kalbomojo dalyko ir jo pripažįstamųjų principų bei to, kas jį žavi savo kerais“.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (704 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agneta
  • Įtikinimas. Įtikinimo kalba. Kaip įtikinti
    10 - 1 balsai (-ų)
Įtikinimas. Įtikinimo kalba. Kaip įtikinti. (2012 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/itikinimas-itikinimo-kalba-kaip-itikinti.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:28
×