Įtikinimo galimybės kitai šaliai derybų procese


Įvadas. Įtikinamojo poveikio šaltiniai derybose. D. carnegie įtikinimo taisyklės. Roberto b. cialdini principai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Visose gyvenimo srityse ir kone kasdien kiekvienam žmogui tenka derėtis: verslo savininkams dažnai tenka derėtis su klientais, tiekėjais, finansuotojais ir kitais, piliečiams tenka derėtis perkant tam tikrą paslaugą ar produktą, sudarant pirkimo-pardavimo kontraktą bei sprendžiant daugybę įvairių tam tikrų nesusipratimų tarp dviejų ar daugiau šalių. Besiderančios pusės visais įmanomais būdais stengiasi įtikinti varžovą savo pozicijos teisingumu. Įtikinamas kalbėjimas yra labai svarbi derybininko kompetencija. Niekas negali pakeisti derybininko gyvo žodžio įtaigumo. Tik tiesiogiai besiderėdami, pateikdami įrodymus, argumentus, kontrargumentus, polemizuodami darybinkai gali operatyviai judėti į bendrą susitarimą (Peleckis K. ir kt.,2014).

Darbo aktualumas: ši tema gan aktuali, nes norint sėkmingai pravesti derybų procesą, reikia žinoti kaip ir kodėl verta oponentą patraukti į savo pusę.

Dalykiniame pokalbyje ar verslo derybose, partneriai, remdamiesi skirtingais tikslais bei pozicijomis, sieka įtikinti viena kitą savo siūlomų sąlygų tinkamumu. Norint pasiekti šį tikslą varžovai nauduoja įvairias priemones, kurios yra paremtos loginėmis schemomis, spekuliacijomis, sofizmais. (Peleckis K. ir kt.,2014).

Aristotelis skyrė verbalinį ir neverbalinį įtikinėjimą. Verbalinio įtikinimo veiksniais jis laikė:

Neverbaliniu įtikinimu Aristotelis vadino papikimą, kankinimą ir kitus fizine prievarta pagrįstus įtikinimo būdus.

Visi savo pažįstamų rate, turime tokių žmonių, kurie, kad ir kaip susiklostytų situacija, jie visada sugeba priversti kitus jiems pritarti ar sekti jų idėjomis. Tie žmonės, siekiant oponentą patraukti į savo pusę, laikosi tam tikrų elgesio taisyklių. Prisilaikant šių taisyklių įtikinimo galimybės augs žymiai sparčiau. Taigi, norint įtikinti pašnekovą, reikia nepamiršti šių principų. (Mažeikienė A., Peleckis K., 2011).

Pačiam būti geros nuotaikos, bei šypsenos pagalba kurti gerą nuotaiką kitiems;

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1530 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ana
  • Įtikinimo galimybės kitai šaliai derybų procese
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įtikinimo galimybės kitai šaliai derybų procese. (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/itikinimo-galimybes-kitai-saliai-derybu-procese.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:33
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo