Įvaikinimas referatas


Teisės aktų reglamentuojančių įvaikinimo analizė. Tarptautinis ivaikinimas diplominis. Nepaprasta agnesės sesilijos istorija. Tarptautinis ivaikinimas lietuvoje. Nepaprasta agnesės sesilijos istorija aprasymas. Ivaikinimas uzsienieciams referatai. Nepaprasta agneses sesilijos istorija rasinys. Nepaprasta agnesės sesilijos istorija mokslo baze. Ivakinimas referatai. Nepaprasta agneses sesilijos istorija referatas.

Įvadas. Įvaikinimas. Įvaikinimas – kas tai? Kas gali įvaikinti. Įvaikinimo žingsniai. Teisės aktų dėl įvaikinimo lietuvoje apžvalga. Įvaikinimas užsienio piliečiams. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.

Darbo tikslas: išanalizuoti įvaikinimo sąlygas ir galimybes, bei apžvelgti teisės aktus, reglamentuojančius įvaikinamo vaiko, jų tėvų ir įvaikintojų teises bei pareigas.

Įvaikinimas yra tam tikras teisės aktas, suteikiantis vaikui ir įvaikintojui biologiniams tėvams ir vaikams būdingas ir įstatyme numatytas teises ir pareigas. Šis teisės aktas panaikina visas vaiką ir biologinius tėvus siejančias teises ir pareigas. Įvaikinus vaiką, gali keistis ne tik jo pavardė, bet ir vardas. Įsivaikinti galima tik tuos vaikus, kurie yra įtraukti į įvaikinamų vaikų apskaitą (sąrašą) ir ne jaunesnius kaip trijų mėnesių nepilnamečius vaikus. Įvaikinimas – tai radikalus ir esminis įvykis, keičiantis ir vaiko, ir įtėvių gyvenimą, todėl natūralu, jog Lietuvoje teisės aktais yra nustatyta griežta ir ilga įvaikinimo procedūra.

2. Mūsų valstybė yra prisijungusi prie eilės tarptautinių sutarčių, reglamentuojančių vaiko teises ir įvaikinimo klausimus. Pagrindiniai nacionalinės teisės aktai, numatantys įvaikinimo sąlygas ir tvarką yra Lietuvos Respublikos civilinio kodekso Trečioji knyga ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksas. Šie teisės aktai atitinka Europos Sąjungos teisės aktams keliamus reikalavimus ir užtikrina vaiko teises bei interesus.

3. Skirtumai tarp vidaus ir tarptautinio įvaikinimo yra ir jie turi būti. Lietuva prisijungė prie Vaikų teisių konvencijos, kurios 20 straipsnis nustato tokių skirtumų privalomumą. Vaiką įvaikinti į kitą valstybę galima tik tada, kai nėra jokių galimybių jo įvaikinti ar globoti kilmės šalyje.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (4037 žodžiai)
  • Laura
  • Įvaikinimas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Įvaikinimas referatas. (2012 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivaikinimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:01
×