Įvairaus amžiaus vaikų piešiniai akvarele


Įvadas. Akvarelės istorija. Akvarelė. Tapymo akvarele priemonės. Akvarelės technikos darželyje įvairaus amžiaus vaikams. Išvados. Literatūra.


Tikslas: Analizuojant mokslinę literatūrą, atskleisti akvarelės panaudojimo galimybes įvairaus amžiaus vaikams.

Akvareliniai dažai yra labai populiarūs. Jais tapo ne tik vaikai, bet ir dailininkai, spalvina savo projektus ir brėžinius architektai bei inžinieriai. Taigi, ši technika turi labai plačias pritaikymo galimybes. Šiandien akvarelė arba vandeniniai dažai yra pats populiariausias tapybos būdas. Kadaise akvarelė buvo laikoma „neturtinga aliejinės tapybos giminaite“. Akvarele galima tapyti ir studijoje, ir atvirame ore, be to ji taikliai atspindi spalvą ar nuotaiką.

Akvarele nutapytiems piešiniams būdingas spalvų skaidrumas, lengvumas, švelnūs susiliejimai, įvairūs spalvų perėjimai. Supažindinant vaikus su šia technika, reikia žinoti darbo metodiką, turėti geras priemones, sudaryti tinkamas darbo sąlygas.

Kieti dažai prieš naudojimą ištrinami lėkštelėje . Skysti dažai saugomi panašiai kaip ir aliejiniai dažai – alavinėse tūbelėse , iš kurių reikalingas kiekis išspaudžiamas ant paletės . Darbams akvarele patogiausia naudoti minkštus dažus ir dažus tūbelėse . Kieta akvarelė turi mažiausiai ryškumo ir sunkiai skiedžiama .

Kieti dažai yra blogos kokybės, dažais tūbelėse vaikams naudotis nepatartina, o labiausiai tinka jiems akvareliniai dažai indeliuose (geldelėse). Darželinukams rekomenduojami vidutinio dydžio teptukai. Akvarelei labiausiai tinka baltas popierius.

Geras akvarelinis teptukas turi būti minkštas ir tuo pačiu tamprus , elastingas . Sušlapinus , jo galas neturi išsiskleisti , jis turi turėti smailų galiuką . Patogiausia darbui akvarele turėti tris skirtingo dydžio teptukus .

Ikimokykliniame ugdyme naudojami keli piešimo akvarele metodai: lieti akvarelę ant sauso ir ant šlapio popieriaus, bei tapyti panaudojant vašką (parafiną) arba vaškines kreideles.

  • Pedagogika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1461 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donata
  • Įvairaus amžiaus vaikų piešiniai akvarele
    10 - 4 balsai (-ų)
Įvairaus amžiaus vaikų piešiniai akvarele. (2016 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivairaus-amziaus-vaiku-piesiniai-akvarele.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:10
×