Įvairiopa augalų nauda


Įvairiopa augalų nauda. Augalai maitina. Duoniniai augalai – tai svarbi augalų grupė. Pvz. Javai. Javų rūšys. Kodėl jie taip vadinami?. Žieminiai javai sėjami rudenį ir jie peržiemoja. Aliejiniai augalai – tai aliejinius riebalus, aliejų kaupiantys augalai. Daug aliejaus sukaupia. Linų, sezamų, sojų, alyvmedžių sėklos, kokosų ir aliejinių palmių vaisiai. Lietuvoje aliejus dažniausiai spaudžiamas iš rapsų ir saulėgrąžų. Augalai rengia. Pluoštiniai augalai – tai augalai iš kurių gaunamas pluoštas. Azijoje auginamas vilnamedis, jo pluoštas – medvilnė. Lietuva taip pat turi savo pluoštinį augalą tai – linas. Augalai gydo. Vaistiniai augalai – tai augalai kaupiantys medžiagas kurios gydomai veikia kurią nors žmogaus dalį. Pavyzdžiai. Naudojantiems gydomąsias arbatas būtinai reikia pasitarti su gydytoju. Augalai stebina. Dekoratyviniai augalai – tai augalai, kurie puošia mūsų namų aplinką. Smulkiažiedė pušis.

Žmonės dažnai valgo ar naudoja iš javų pagamintus produktus. Pvz.: Miltai iš kviečių, rugių Avižiniai sausainiai iš avižų Duona iš rugių Bandelės iš kviečių.

Javų panaudojimas: Grūdai – malami į miltus Grūdus smulkinant gaminamos kruopos Iš miltų kepama duona, pyragai.

Augalai kaupia visas žmogaus organizmui būtinas maisto medžiagas bei vitaminus.

Žieminiai javai: Žieminiai kviečiai Žieminiai kvietrugiai Žieminiai rugiai.

Lietuvoje aliejus dažniausiai spaudžiamas iš rapsų ir saulėgrąžų, o anksčiau Lietuvoje aliejus buvo spaudžiamas iš linų ir rapsų sėklų.

  • MS PowerPoint 3779 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (235 žodžiai)
  • Ieva
  • Įvairiopa augalų nauda
    10 - 9 balsai (-ų)
Įvairiopa augalų nauda. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivairiopa-augalu-nauda.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:10
×