Įvairios paskirties vidaus dažai


Faktūriniai dažai sienoms. Indigo dažai sienoms. Dažai kursinis. Ivairus vidaus dazai. Ivairios paskirtes vidaus dazai. Kaip pasirinkti fasadinius. Dažymo medžiagos referatas. Referatas apie dazus. Tinkuoto fasado dažymas. Kai kurie nudažytų paviršių defektai ir jų pašalinimo būdai..

įvadas. Trumpai apie dažus. Kaip pasirinkti dažus? Kaip pasirinkti fasadinius dažus. Būtina žinoti dažant? Trumpai apie dažymą. Kaip kurie nudažytų paviršių defektai ir jų pašalinimo būdai. Akriliniai dažai. Fasadiniai akrilo dažai. Akriliniai lauko dažai. Silikatiniai fasadų dažai. Dispersiniai silikatiniai dažai. Faktūriniai dažai. „tikkurilos“ dažai. Apdailos dažai. Madžio gaminiams ir baldams

Dažai – tai organinės ir neorganinės medžiagos, gebančios dažyti. Organiniai dažai būna gamtiniai (randama dažiniuose augaluose) ir sintetiniai (jų žalLietuvoje gamtiniais dažais dažytų audinių fragmentų randama iš iii – iva. Taip dažydavo linus, vilnas, odą. Kai kurių rūšių dažai (ryškiai mėlyni, indigo, aukso ir sidabro spalvos dailininkų ) jau xv – xvia. Buvo įvežami iš kitų kraštų. Sienoms dažyti buvo vartojamos kalkės (grynos ir su spalvotų žemės dažų priemaiša), kreida, spalvoti moliai. Xixa. Ii pusėje iš vakarų europos į Lietuvą įvežta sintetinių organinių dažų ir jų gamybos pusprodukčių, kuri išstūmė natūraliuosius augalinius dažus. Xixa. Pabaigoje Lietuvoje buvo nedidelių dažų ir lakų fabrikų, iš įvežamų žaliavų, gaminančių dažus – audiniams, odai, madžiui.

Smarkiai plečiantis industrinei gyvenamųjų namų, pramonės įmonių ir kultūrinių – buitinių pastatų statybai, kartu nuolat tobulinama senų ir vystoma naujų apdailos medžiagų pramonė, pagrįsta naujaisiais fizikos, chemijos ir kitų mokslų panikimais. Architektams, projektuotojams ir statybinininkams,vykdytojams iškyla kaskart vis naujų uždavinių, taikant tas medžiagas funkciniu ir estetinu požiūriu.

Labai svarbios statybinės apdailos medžiagos yra dažai ir lakai. Nuo jų parinkimo ir pritaikymo nemaža priklauso statybos darbų kokybė ir ypač išvaizda.

Dažų ir lako danga ne tik apsaugo statybines konstrukcijas bei detales nuo ardančių išorinių veiksmų, bet ir pagerina statinių sanitarines – higienines sąlygas. Be to, tinkamai parinkus spalvų derinius, labai panašios architektūrinės kompozicijos tipinių namų fasadai paįvairinami, suteikiama ansambliams ar gyvenvietėms originalesnė estetinė išraiška.

Spalvos yra labai svarbi mus supančius aplinkos dalis. Suderintos spalvos pabrėžia pastato architektūrą harmoningai įkomponuoja jį į aplinką. Būtent spalva suteikia pastatui ypatingą akcentą, savitumą, gali suteikti namui indivudualų veidą . Koks bebūtų fasadas – plytų, medžio ar tinkuotas, dažai padės daugeliui metų išspręsti problemas.

Beveik viskas, kas mus supa gyvenime yra dažyta - pastatai, automobiliai. O dažomi jie tam, kad suteikti jiems reikiamą išvaizdą ir kad jie ilgai mums tarnautų ir gražiai taigi, kas yra dažai ir iš ko jie susideda? Dažai - sudėtingas cheminių medžiagų mišinys, kurio svarbiausias komponentas - rišiklis. Tai yra medžiaga, susiejanti į vieną visumą visus komponentus ir suformuojanti plėvelę.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (5770 žodžiai)
  • Universitetas
  • Įvairios paskirties vidaus dažai
    10 - 3 balsai (-ų)
Įvairios paskirties vidaus dažai. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivairios-paskirties-vidaus-dazai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 07:49
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo