Įvairių istorinių laikotarpių nulemta grėsmė, lietuvių kalbos išnykimui (emigracija, spauda M Mažvydas, V Kudirka)


Įvairių istorinių laikotarpių nulemta grėsmė, lietuvių kalbos išnykimui (emigracija, spauda M Mažvydas, V Kudirka).


Kiekviena šalis turi savo klabą. Klabą, kuria bendrauja tarpusavyje, užmezga ryšius, išreiškia jausmus nuomonę. Šiuo metu lietuvių kalba yra vienintelė oficiali valstybinė Lietuvos Respublikos kalba (nuo 2004m.). Dalis lietuvių ieškodami geresnio gyvenimo, emigruoja į užsienį ir pamiršta gimtąją kalbą. Kalbą kuria šneka tik apie 4mln.žmonių. Taigi kuo žalingas kalbos netekimas?

Lietuvių kalba yra labai sena. Ji panaši į sanskritą (klasikinę indų kalbą), senovės lotynų ir graikų kalbas. Tai seniausia išlikusi indoeuropiečių kalba. Balsinga ir maloni ausiai, dėl savo konservatyvumo, lietuvių kalba gali pasirodyti esanti tikra proto mankšta. Ji neturi artikelių – žodžių ryšiai sakinyje reškiami kaitant galūnes. Tikriausiai daugelis pastebime, kad lietuvių kalba nyksta, tauta emigruoja. Kaip ir karo metais, todėl reikia imtis ryžtingų priemonių.

Prisiminus, kad Lietuviai susivienijo ir kovojo už savo tautą, kalbą ir vertybę, šiandien tai atrodo kaip sapnas. Lietuvių kalba nepaprasta ir tuo, kad ji išliko. Juk istorijos sūkuriuose ji tiek kartų galėjo visam laikui dingti. Tačiau Lietuva turėjo didžių ir garbingų žmonių kurie neleido dingti nuostabiausiai, seniausiai kalbai. Martynas Mažvydas parašė pirmą lietuvišką knygą. Pirmosios Lietuviškos knygos pavadinimas ,,katekizmas“.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (872 žodžiai)
  • Mokykla
  • Marija
  • Įvairių istorinių laikotarpių nulemta grėsmė, lietuvių kalbos išnykimui (emigracija, spauda M Mažvydas, V Kudirka)
    10 - 4 balsai (-ų)
Įvairių istorinių laikotarpių nulemta grėsmė, lietuvių kalbos išnykimui (emigracija, spauda M Mažvydas, V Kudirka). (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivairiu-istoriniu-laikotarpiu-nulemta-gresme-lietuviu-kalbos-isnykimui-emigracija-spauda-m-mazvydas-v-kudirka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 08:38
×