Įvairių medžiagų bangolaidžių tyrimas paketu microwave studio


Stačiakampių bangolaidžių iš įvairių medžiagų tyrimas paketu microwave studio. Slopinimo koeficientas bangolaidyje.

Įvairių medžiagų bangolaidžių tyrimas paketu microwave studio. Darbo tikslas. Ištirti elektromagnetinių bangų slopinimą ir fazinį greitį stačiakampiame bangolaidyje. Išmokti pakeisti modelio elementų medžiagą ir atlikti kompiuterinį jo modeliavimą. Išnagrinėti gautus modeliavimo rezultatus. Darbo eiga. Išvados. Kontrolinių klausimų atsakymai.

Šiame laboratoriniame darbe atlikau medžiagų keitimo operacijas paketu Microwave Studio.. Žemiau pateiktame paveikle matome S21 parametro pokyčius esant Nichromui, bangolaidžio medžiagai.

2 pav. yra vaizduojama jau kitos medžiagos S21 grafikas. Čia naudomas metalas su nuostoliais kaip mežiaga, kurio elektrinis laidumas yra 10000 S/m.

S21 grafikai naudojant sidabro ir aliuminio bangolaidžių medžiagas.

Lyginant visų medžiagų bangolaidžius galime matyti, jog pokyčių S21 parametrų tarp sidabro ir aliuminio pokyčių beveik nėra. Tuo tarpu nagrinėjant nichromą ir metalą su nuostoliais situacija kiek skiriasi. Nichromui tiesioginės įtampos stiprinimo koeficientas slenkant iki 6,3 GHz išsilaiko -20:-25 dB ribose tuo tarpu tas pats metalas su nuostoliais jau kinta nuo -20:-49 dB. Galime taip pat tvirtinti, kad prie aukšto dažnio signalo slopinimas mažėja, kol nusistovi pastovus.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 1289 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (834 žodžiai)
  • Marijus
  • Įvairių medžiagų bangolaidžių tyrimas paketu microwave studio
    10 - 1 balsai (-ų)
Įvairių medžiagų bangolaidžių tyrimas paketu microwave studio. (2012 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivairiu-medziagu-bangolaidziu-tyrimas-paketu-microwave-studio.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 22:58
×