Įvesties išvesties Įrenginiai


Ivesties ir isvesties irenginiai. Yvesties yrenginiai. Kompiuterio ivesties ir isvesties irenginiai. Kompiuterio išvesties įrenginiai. Isvesties ir ivesties irenginiai. Kompiuterio yvesties yrenginiai. Kompiuteriu isvesties irenginiai. Kompiuterio įvesties-išvesties įrenginiai. Ivesties irenginiai. Įvesties ir išvesties įtaisai.

Įvadas. Įvesties/išvesties modulis. Įvesties įrenginiai. Klaviatūra. Pelė. Grafinė planšetė (digitaizeris). Skaitytuvas (skeneris). Skaitmeninis fotoaparatas. Vertiklis. Šviesos pieštukas. Išvesties įrenginiai. Spauzdintuvai. Rašaliniai spausdintuvai. Terminiai spausdintuvai. Lazeriniai spausdintuvai. Adatiniai spausdintuvai. Braižytuvai. Mikrofilmai. Displėjai. Garso kolonėlės. Ausinės. Kalbinės išvesties įtaisai. Naudota literatūra.

Šiuo metu didžioji dalis gyventojų naudojasi, elektroninių ir elektromechaninių įtaisų sistema, kuri gali dekoruoti ir vykdyti įvairias programas,- kitaip sakant didžioji dalis gyevntojų sunkiai įsivaizduoja savo gyvenimą be kompiuterio. Kurio minimalų komplektą sudaro sisteminis blokas, vaizduoklis, klaviatūra bei pelė

Apbendrintai įvesties/išvesties modulis vykdo dvi pagrindines funkcijas sąveikauja su pagrindiniu procesoriumiir atmintimi per sisteminę magistralę arba centrinį skirstytuvą (central switch). Taip pat sąveikauja su vienu arba keliais įrenginiais taikant bendrąjį informacijos kaitos protokolą.

Skirtas grafinei informacijai (brėžiniams) įvesti. Pagrindinės dalys planšetas ir žymeklis. Planšetas tinklelis, kurio pagalba nustatoma žymeklio padėtis. Principas elektrostatinis arba elektromagnetinis. Pagrindinės charakteristikos: raiška (resoliution),matuojama dpi, koordinačių paklaida (accuracy) 0,1 – 0,7 mm.

Skaitytuvų būna įvairių. Dažniausiai skiriamos šios grupės: staliniai, rankiniai, lapo, būgniniai, projekciniai. Staliniai panašūs į kopijavimo aparatus, kopijuojamas dokumentas dedamas į jų vidų ant stiklo. Rankinis skaitytuvas traukiamas kopijuojamo dokumento paviršiumi. Skaitytuvai būna spalviniai ir nespalviniai, t. y. skaitantys spalvotus ir nespalvotus vaizdus.

Naudoja elektroninius įrenginius, kad fotografija būtų įrašoma skaitmeniniu formatu. Nuotraukos gaunamos šviesai elektroniniais impulsais patekus į sensorių. Kurie būna dviejų tipų: CCD ir CMOS. Tai labai palengvina nuotraukų saugojimą, koregavimą kompiuterinėmis priemonėmis, taip pat galima nepavykusius kadrus ištrinti iš savo fotoaprato tuoj po jų padarymo. Visi skaitmeniniai fotoaparatai turi LCD ekranėlius, kurie suteikia galimybę atlikti nuotraukų peržiūrą. Skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų privalumai: galimybė filmuoti, mažas svoris, patrauklus dizainas.

Trumpiau, vertiklis – tai kompiuterio įrenginys, kuris iš vieno kompiuterio perduoda informaciją į kitą kompiuterį.

Vertiklis kitaip vadinamas modemu, kitaip sakant vertiklis tai prietaisas kompiuterio signalus paverčiantis į telefoninius ir reiškiančius kompiuterio signalus. Vertiklių darbo kokybę nusako jų informacijos perdavimo ir priėmimo greitis.

Nors rašalinių spausdintuvų technologija buvo pradėta intensyviai plėtoti septintojo dešimtmečio pabaigoje, tik prieš keletą metų pavyko pagaminti patikimas ir palyginti nebrangias spausdinimo galvutes bei rašalą, tinkamus kokybiškai spaudai. Rašaliniai spausdintuvai dabar patys populiariausi, nes yra pigūs, gerai spausdina spalvotus ir nespalvotus dokumentus. Jų pagrindinis trūkumas - brangus rašalas ir popierius.

Pagrindinis rašalinių spausdintuvų gamintojos kompanijos “Canon” ir “Hewlett-Packard” (HP) naudoja šiluminį , o “Epson” ir “Lexmark”- piezoelektrinį lašų formavimo būdą. Firmų “Cannon” ir HP fotografinės kokybės spausdintuvuose formuojant vaizdo tašką dažai sumaišomi, o naujausiuose “Epson” spausdintuvuose keičiamas vaizdo tašką sudarančios mozaikos taškelių dydis. Pirmuosiuose fotografinės kokybės spausdintuvuose buvo naudojamas šešių skirtingų atspalvių rašalas. Patobulinus spausdintuvo galvutes, rašalą ir spausdintuvų tvarkykles, pavyko sukurti pigius fotografinės kokybės spausdintuvus (pvz., HP Deskjet 722C”, “Epson Stylus Color 740”), sunaudojančius mažiau ir tik keturių spalvų rašalo. Skystą rašalą naudojančiu spausdintuvu išspausdinto spalvoto dokumento kokybė labai priklauso nuo rašalo ir popieriaus savybių bei tvarkyklės vaizdo taškų formavimui tvarkyti. Ypač svarbi rašalo kokybė. Idealus rašalas turėtų nesenti, neužkirsti spausdinimo galvutės purkštukų, formuoti taisyklingus reikiamo dydžio lašelius, pasiekęs popierių labai sparčiai džiūti, tvirtai prie jo prikibti, laikui bėgant nekeisti spalvos. Kadangi nuo rašalo priklauso ne tik atspaudo kokybė, bet ir spausdintuvo patikimumas, reikia naudoti kad ir brangiai kainuojantį, bet spausdintuvo gamintojo siūlomą rašalą. Pigesnį pakaitalą galima bandyti naudoti tik tada, kai spausdintuvo galvutė keičiama kartu su rašalo indeliais. Popieriaus kokybė mažiau svarbi, todėl kai reikia labai geros kokybės atspaudų, galima naudoti ir gerokai pigesnį kitų gamintojų siūlomą popierių. Tačiau tikrąsias spausdintuvo galimybes atskleisite tik spausdindami spausdintuvo gamintojo siūlomu rašalu ir jo siūlomame popieriuje.

  • Microsoft Word 252 KB
  • 2016 m.
  • 34 puslapiai (5361 žodžiai)
  • Es
  • Įvesties išvesties Įrenginiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įvesties išvesties Įrenginiai. (2011 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivesties-isvesties-irenginiai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:53
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo