Įvykiai žydų tautos istorijoje


Įvadas. Penki pagrindiniai tragiški įvykiai. Kūrėjo bausmė. Pirmosios šventyklos sugriovimas. Antrosios šventyklos sugriovimas. Beitaro tvirtovės kritimas. Izraelio žlugimas. Kiti įvykiai įvykę Avo 9d. Pasaulinis karas. Žydų deportacija į Treblinkos mirties stovyklą. Bogdano Chemelnickio sukilimas. Sabatajaus Cvi gimimas ir mirtis. Pasninkas ir gedulas. Išvados. Literatūra.


Avo mėnesio 9 diena yra gedulo diena, žydų tautoje įamžinanti daugybę tragiškų įvykių įvykusių ta pačią, Avo 9 dieną. Tad kokie ryškiausi įvykiai yra įvykę Avo 9 dieną?

Pagal Taanito traktatą, 5 pagrindiniai tragiški įvykiai nutiko ta pačią, Avo 9 dieną.

1313 m. pr. Kr.. , žydai po ilgų klajonių dykumoje, pagaliau priėjo prie pažadėtosios žemės. Mozė pasiuntė 12 žvalgų apžiūrėti jos. Avo 9 dieną, grįžę žvalgai ėmė peikti pažadėtąją žemę ir teigti, jog ten apsigyvenusius Kanaaniečius nugalėti bus neįmanoma. Tauta jais patikėję ėmė verkti, burnoti prieš Kūrėją ir netgi abejoti Jo galimybėmis – Jo, kuris 40 metų rūpinosi visais jų poreikiais dykumoje tam, kad atvestu juos į Izraelio žemę ir nugalėtų visas ją apgyvendinusias tautas. Kūrėjas supykęs dėl žydų mažo tikėjimo ir betikslės raudos, paskelbė nuosprendį, kuris neleido visai izraelitų kartai įeiti į Izraelio žemę.. Tik kita karta, po 38 metų klajonių, turėjo teisę įžengti į pažadėtąją žemę.

Žydai Jeruzalėje gyveno manydami, jog jie yra saugūs. Jie manė, jog Egiptas juos apgins, o kaimynai iš pietų norės susidoroti su Babilonu labiau prie Jeruzalės sienos, nei prie savo sienų. Tačiau Egiptas net nesiruošė pralieti nei vieno egiptiečio kraujo dėl Judėjos. Ilgai netrukus, Babilonijos karalius Nevuchadnecaras su kariuomene įsiveržė į Judėjos pakraštį. Tamuzo 9 dieną jo kareiviai pralaužė Jeruzalės sieną ir įsiveržė vidun. Dešimtys tūkstančių žuvo dėl apgulties. Avo 9-osios išvakarėse, pasibaigus šabatui, padegė Karaliaus Saliamono pastatytą Šventyklą. Pasak Talmudo knygos, šventykla degė iki pat 10 Avo dienos vidurio. Nežiūrint į tai, kad ugnis rimtai įsiliepsnojo 10 avo, ši nelaimė yra pažymima 9 avo, todėl, kad nelaimės pradžia – sunkiausias dalykas.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 771 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1495 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gediminas
  • Įvykiai žydų tautos istorijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Įvykiai žydų tautos istorijoje. (2017 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ivykiai-zydu-tautos-istorijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:55
×