Izraelio kultūra


Izraelio kultūra. Izraelio kultūra yra tikras šios šalies veidrodis. Religija. % izraelio gyventojų yra judėjai arba žydai (. Tautiniai, religiniai drabužiai. Kadangi izraelis žydų. Vyrai galvas dengiasi kipomis – tai pagarbos dievui ženklas. Šventės. Laikui bėgant izraelyje buvo paskelbtos kelios naujos atminties dienos katastrofos ir heroizmo diena. Architektūra. Senovėje izraelyje pristatyta bizantijos laikų bazilikų. Senamiesčio architektūra beveik tokia pat. Izraelio virtuvė. Izraelio virtuvė pradėjo. Tautiniai patiekalai. Užkandžiai baklažanų salotos. Žydų Valgymo etiketas. Pagrindinė ypatybė – košerinio maisto naudojimas. Žydų tautybės žmonės nevartoja mėsos ir pieno produktų kartu. Sportas. Izraelyje, kaip ir Lietuvoje populiarus krepšinis. Muzika. Muzika buvo neatsiejama senovės izraelio kultūros dalis. Šiuolaikinė muzika. Šiuolaikinė muzika izraelyje yra įvairi ir ryžtinga.

Užkandžiai: baklažanų salotos, humusas (užtepėlė iš avinžirnių) pagrindiniai patiekalai: čolentas, falafeliai (aliejuje kepamas patiekalas, pagamintas iš avinžirnių arba pupų miltų), šakšouka (dažniausiai pusryčiams ruošiamas patiekalas, iš kiaušinių ir pomidorų), žuvis. sriubos: vištienos sriuba desertai: basbousa, ma‘amoul (maži pyragėliai su riešutais) gėrimai: vynas, kava.

Izraelyje, kaip ir Lietuvoje populiarus krepšinis. Žymiausia Izraelio krepšinio komanda Tel Avivo „Maccabi“ yra penkis kartus laimėjusi Europos krepšinio čempionatą. Joje 2004 – 2005 metais žaidė ir žymus lietuvių krepšininkas Šarūnas Jasikevičius. Kita populiari sporto šaka – atletika. Nuo 1930 m. kas ketveri metai vyksta Makabėjų žaidynės, kuriose varžosi žydų atletai.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3034 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (1029 žodžiai)
  • Danute
  • Izraelio kultūra
    10 - 5 balsai (-ų)
Izraelio kultūra. (2015 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/izraelio-kultura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:15
×