Izraelio valstybė. Arabų ir žydų konfliktas


Izraelio- arabų konfliktas skaidrės. Izraelio ir arabu konfliktas.

Istorijos skaidrės. Izraelio valstybė, arabų ir žydų konfliktas. Izraelio valstybės įkūrimas. 1947m. padalijimo planas. Arabų ir žydų nesutarimų pradžia. Arabų šalių puolimas 1948m. Gegužės 15d. 1949m. paliaubų linija. Kiti arabų ir žydų ginkluoti sukilimai. J. Arafatas. Dienų karas. Izraelio valdomos teritorijos prieš ir po karo.


Apie 800 tūkst. palestiniečių karo metu pasitraukę iš Izraelio aneksuotų teritorijų tapo pabėgėliais kaimyninėse šalyse, taip sukurdami „Palestinos problemą“, kuri nuo to laiko destabilizuoja visą regioną.

Izraelis ne tik atrėmė puolimą, bet ir užėmė gerokai daugiau žemių, nei jam buvo skyrusios JT. Arabai karą pralaimėjo ir 1949m. birželio mėn. buvo pasirašytos paliaubos. Teritoriją, kurioje turėjo būti sukurta Palestinos arabų valstybė, užėmė Izraelis, Egiptas ir Jordanija.

1956m. Artimuosiuose Rytuose vėl kilo nesutarimų. Egiptas nacionalizavo Didžiajai Britanijai ir Prancūzijai priklausantį Sueco kanalą. 1957m. Buvo sutarta Sinajaus pusiasalyje įkurdinti JT karines pajėgas. Palestinos arabai pradėjo partizaninį karą prieš Izraelį, vykdė teroro aktus.

1964m. Buvo įkurta Palestinos išsivadavimo organizacija, jos ginkluotosios pajėgos buvo išsidėsčiusios Libane, Sirijoje ir kai kuriose kitose arabų šalyse. Nuo 1969m. Šiai organizacijai vadovavo jos lyderis Jasiras Arafatas.

Stipriais tankų ir aviacijos smūgiais Izraelis visiškai sutriuškino Egipto, Jordanijos ir Sirijos kariuomenes.

  • Istorija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Ausrine
  • 18 puslapių (435 žodžiai)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 1031 KB
  • Izraelio valstybė. Arabų ir žydų konfliktas
    10 - 4 balsai (-ų)
Izraelio valstybė. Arabų ir žydų konfliktas. (2014 m. Lapkričio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/izraelio-valstybe-arabu-ir-zydu-konfliktas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:21