Izraelis ir žydų virtuvė


Įvadas. Izraelio santvarka. Geografinė padėtis. Klimatas. Gyventojai. Kalba. Kultūra. Religija. Žydų šventės ir papročiai. Šabas. Chanika. Naujieji metai. Jom Kipur. Žydų virtuvė. Išvados. Literatūra.

Prezidentą ivrito kalba vadina “nasi” – tai senovinis Sinedrija (Sanhedrina) vadovo titulas. Senovės Izraelio valstybėje Sinedrijs buvo žydų tautos aukščiausias įstatymų leidybos ir teismų valdžios organas. Prezidentas yra valstybės formalus vadovas; prezidento institutas simbolizuoja valstybės suverenitetą ir vieningumą; Izraelio prezidentas beveik neturi realios politinės valdžios, jo neliečia partijų prieštaravimai.Prezidento pareigas nusako įstatymas, ir jos pirmiausia susijusios su ceremonijų funkcijų vykdymu.

Prezidentas:- atidaro pirmą naujai išrinkto Kneseto sesiją;- paveda vienam iš Kneseto narių suformuoti valdybą;- priima užsienio pasiuntinių akreditacinius laiškus;- pasirašo Knesete priimtas sutartis ir įstatymus;

- remiantis atitinkamų organizacijų rekomendacijomis, skiria į pareigas teisėjus, Izraelio Banko vadovą ir Izraelio diplomatinių misijų vadovus užsienio valstybėse;- remiantis Teisingumo ministro pranešimu, amnestuoti nusikaltėlius arba suminkštinti jiems bausmę.Prezidento veikla dažnai viršija jo oficialių pareigų rėmus: - jis yra tautos nacionalinio apsisprendimo ir įvairių gyventojų grupių nuomonių gynėjas; - jis rūpinasi socialinių ir religinių sąjungų arba valstybinio masto judėjimo prestižo parama.Prezidentą renka Knesete paprasta balsų dauguma vienam septynių metų periodui iš kandidatų, kuriuos iškelia, atsižvelgiant į jų asmenines savybes ir nuopelnus valstybės labui.

  • Maisto technologija Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2316 žodžiai)
  • Ugne
  • Izraelis ir žydų virtuvė
    10 - 5 balsai (-ų)
Izraelis ir žydų virtuvė. (2015 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/izraelis-ir-zydu-virtuve.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:26
×