J. Aisčio eilėraščių „Man tave" bei „Peizažas" tematikos, nuotaikos, kalbos palyginimas


Eilerascio peizazas analize. Man tave aistis tula. Man tave aistis. Jonas aistis man tave analize. Jonas aistis peizažas. Aistis peizažas man tave. Jonas aistis man tave. Aistis man tave analize.

Lietuvių analizė.

J. Aisčio eilėraščių „Man tave" bei „Peizažas" tematikos, nuotaikos, kalbos palyginimas.


Eilėraščio „Man tave“ tema - meilė, žmogaus ir gamtos paralelė, eilėraščio „Peizažas“ - lietuviškas kraštovaizdis. Abu tekstus vienija tai, kad skirtingus meilės objektus – tėviškę ir moterį – stengiamasi apibūdinti siejant su gamta. Būtent gamtiškumas tampa pagrindu išsakyti šių eilėraščių lyrinio subjekto jausmus. Tėviškė yra tai, kas žmogaus gyvenime yra nekintama, jos vertė nediskutuotina, tad ir nuotaika, išreiškianti santykį su, kas aptariama, yra labai imtimi, jautri, graudi. Tai labai asmeniška, brangu, neatsiejama nuo žmogaus esmės. Visai kitaip aptariamas meilės objektas – moteris– eilėraštyje „Man tave“. Klasikinis jausmų išsakymas paslėptas po ironijos kauke, taip skausmas dėl neišsipildžiusių lūkesčių prigesinamas, nėra visa persmelkiančio liūdesio, apie tai kalbama švelniai šypsantis. Ironiškas tradicinių temų traktavimas būdingas neoromantikams.

Tiek eilėraštį „Peizažas“, tiek „Man tave“ galėtume priskirti dainiškajai lyrikai. Abu eilėraščius veikia užuominų, nutylėjimų poetika, tai jausmingai gražus kalbėjimas, gamtos vaizdai teikia gyvybingumą ir grožį, nors tikslas yra skirtingas: „Peizažas“ iš detalių atkuria visiems brangią erdvę, kurią konkrečiomis detalėmis užpildo skaitytojo vaizduotė, o eilėraščio „Man tave“ kalba yra klaidinanti, vaidinanti, išsisukinėjanti ir sunkiai paklūstanti loginei tvarkai: „Kaip pavasaris atkiunta,/ Ašen atkiutau.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Roberta
  • 2 puslapiai (706 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 13 KB
  • J. Aisčio eilėraščių „Man tave" bei „Peizažas" tematikos, nuotaikos, kalbos palyginimas
    10 - 5 balsai (-ų)
J. Aisčio eilėraščių „Man tave" bei „Peizažas" tematikos, nuotaikos, kalbos palyginimas. (2016 m. Sausio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/j-aiscio-eilerasciu-man-tave-bei-peizazas-tematikos-nuotaikos-kalbos-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:17