J Apučio novelės Erčia kur gaivus vanduo ištraukos interpretacija


Erčia kur gaivus vanduo tekstas. Noveles pavyzdziai. Erčia kur gaivus vanduo problemos. Erčia kur gaivus vanduo analizė. Erčia kur gaivus vanduo novele tekstas. Juozas aputis interpretacija. Aputis ercia kur gaivus vanduo tekstas. Aputis iveikti save analize. J aputis erčia kur gaivus vanduo tekstas. Juozas aputis vienisa sodyba.

Juozas aputis – iškiliausias, sovietinio laikotarpio moderniosios novelės ir apysakos autorius. Kurio kūryba neatsiejama nuo kaimo žmonių gyvenimo. Idealas – jautrumas ir eilė. Šioje ištraukoje, kaip ir visoje novelėje, jaučiamos meilė šeimai, taip pat išsiskirimo nuojauta, noras palikti namus, išvažiuoti, gimtų namų svarba.

` šios novelės laikas – vasara, galbūt jos pabaiga, nes jauna mergaitė jau galvoja apie mokslus. Nuo ryto iki dienos vidurio veiksmas vyksta, iki tol, kol mergaitė išvažiuoja. Tačiau ši ištrauka yra svarbi ne savo laiku, o konkrečiais įvykiais – mergaitės galvoje vykstančiais apmąstymais. Kaip erčios gyventojai gyvena prisiminimais, taip pagrindinė veikėja galvoja apie ateitį.

šios novelės veikėjai neturi vardų, nes tokie įvykiai aktualūs daugumai šeimų, kurių vyresnieji vaikai nori palikti namus. Tad šioje ištraukoje svarbiausi – mergaičių išgyvenimai. Vyresnioji ir mažoji seserys skiriasi tuo, kad viena dar džiaugiasi vaikyste, o kita jau jaučiasi suaugusi.

Maudimasis duburyje tai lyg laiko sustabdymas, nes tekantis vanduo simbolizuoja laiko tėkmę, o stovintis vaizduoja sustojusį. Laikas kaime tarsi sustoja, jame lieka tik vaikystė ir senatvė. Nes visi jauni žmonės palieka šį kaimą, kaip ir vyresnioji sesuo ruošiasi išvykti. Vien šios novelės pavadinimas parodo, kad bus rašoma apie vandenį.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (498 žodžiai)
  • Mokykla
  • J Apučio novelės Erčia kur gaivus vanduo ištraukos interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
J Apučio novelės Erčia kur gaivus vanduo ištraukos interpretacija. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-apucio-noveles-ercia-kur-gaivus-vanduo-istraukos-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 15:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo