J. Astis ir H.Radauskas eileraščių palyginimas


Eilerastis peizazas analize. Radauskas peizazas analize. Jonas aistis peizažas analize. Jono aiscio peizazas analize. Radauskas peizazas. H radausko ir j aiscio kurybos panasumai. Jonas aistis ir radauskas. Radausko ir aiscio eilerastis. Jono aiscio eilerascio peizazas analize pavyzdys. Radausko ir aiscio kūryba.

Jono Aisčio ir Henriko Radausko eilėraščių pavadinimu „Peizažas“ palyginimas.

Antrosios neoromantikų kartos poeto Jono Aisčio eilėraštis „Peizažas“ yra visiškai kitoks negu jo amžiaus rašytojo Henriko Radausko eilėraštis. Nors abiejų kūrinių pavadinimai sutampa, jų tūrinis yra skirtingas. J. Aistis apdainojo Lietuvos peizažą, o H. Radauskas, nors ir daugelių žmonių nuomone turėti taip pat rašyti apie Lietuvą, vaizdavo visiškai kitokią šalį – Italiją. Jono Aisčio peizažas yra tamsus, vyrauja liūdna nuotaika. Nors ir matome pirmoje strofoje gražias spalvas, pvz., „šilo juosta mėlyna“, vis tiek visas eilėraštis yra pasyvus. Tai matome iš tamsių spalvų, pvz., „šuns balsas prietemy“ arba „o toliau paskendęs kaimas“. Niūrų vaizdą taip pat kuria „graudi graudi daina“, „samanotas stogas žalias“, kuris asocijuojasi su kažkuo apleistu, „šlama liepos tokia laime, tokiu liūdesiu savu“ kas parodo, kad viskas vyksta nykioje aplinkoje, kur yra liūdna ir nėra šiltų, malonių spalvų.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (339 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Anzelika
  • J. Astis ir H.Radauskas eileraščių palyginimas
    9 - 1 balsai (-ų)
J. Astis ir H.Radauskas eileraščių palyginimas. (2013 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-astis-ir-hradauskas-eilerasciu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 18:50
×