J Baltušis Sakmė apie Juzą


Juozas baltušis sakmė apie juzą. Sakme apie juze. Baltusio sakme apie juza. Sakme apie juza aprasymas. Baltusio juze. Sakme apie juza analize. Sakme apie juza santrauka. J.baltusis,,sakme apie juza". Baltušis juza. Sakmė apie juza herojai.

Juzos santykis su aplinkiniu pasauliu. Žmogus, gamta, istorija - trys amžinosios temos, glaudžiai viena su kita susijusios ir dažnai, bent jau lietuvių literatūroje, drauge minimos. Gamta savo pavyzdžiu moko būrus didaktinėje K. Donelaičio poemoje “metai”, A. Baranausko “Anyksčių šilelio” būtis simbolizuoja ne tik gamtos, bet ir lietuvių tautos likimą istorijos vingiuose; romantiškoji Lietuvos praeitis, nuostabiai graži tėvynės gamta ir liaudies žmogus - pagrindinės Maironio kūrybos gijos.

Žmogus, gamta, istorija - trys amžinosios temos, glaudžiai viena su kita susijusios ir dažnai, bent jau Lietuvių literatūroje, drauge minimos. Donelaičio poemoje metai , a. Baranausko anyksčių šilelio būtis simbolizuoja ne tik gamtos, bet ir Lietuvių tautos likimą istorijos vingiuose; romantiškoji Lietuvos praeitis, nuostabiai graži tėvynės gamta ir liaudies žmogus - pagrindinės maironio kūrybos gijos. Jeigu gamta visada yra buvusi Lietuviškų raštų herojaus paguoda, tai istorija vaizduojama įvairiai: ir skatinanti kilti prieš pavergėjus, ir priešingai, užgaidi bei klastinga. Lietuvis, besilaikantis savo papročių ir tradicijų, pasižymintis savita mąstysena ir pasaulėjauta, atėjusia dar iš pagonybės laikų, yra pasmerktas svyruoti istorijos užgaidų vėjyje. Jam palikta tik viena galimybė - šlietis prie gamtos.

Romanas sakmė apie juzą - tai poema Lietuvių valstiečiui, sukūrusiam ir išsaugojusiam pagrindines nacionalinio charakterio vertybes. Juza atrodo lyg mitų herojus, kurio gyvenimas - tai beveik ritualinis aktas, siekiantis sutaikyti žmogų su žemė ir pačiu savimi, nešantis liaudiškojo humanizmo šviesą, darbu ir ištikimybe savo kraštui paženklintą sielą.

Juzos paveikslas - tipiškas Lietuvio paveikslas. Jis užsidaręs, niūrus, nekalbus. Mylimajai vinciūnei ištekėjus už kito, juza vienas kenčia. Jis neieško kaltų, nekerštauja, nesiskundžia netgi artimiausiems: broliui adomui ir seseriai uršulei. Tiesiog pasitraukia, dar labiau užsisklendžia savyje.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (725 žodžiai)
  • Mokykla
  • J Baltušis Sakmė apie Juzą
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
J Baltušis Sakmė apie Juzą. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-baltusis-sakme-apie-juza.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:08
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo