J Girniaus filosofija


J. Girniaus biografija. J. Girniaus filosofijos skelbiamos idėjos. Idėjų lyginimas su mano gyvenimo bei darbo patirtimi. Literatūra.


Idėjų lyginimas su mano gyvenimo bei darbo patirtimi

Tiek darbe tiek gyvenime, kaip ir teigė J. Girnius, visos problemos veda į žmogų. Kiekviena diena mums sukuria vis naujus iššūkius. Per savo gyvenimą mes ne tik džiaugiamės, nuoširdžiai šypsomės ar laimingai mylime, mes ir liūdime, verkiame, būname įskaudinti ar tenka susidurti su nemaloniomis situacijomis, kurias anksčiau ar vėliau reikia išspręsti. Galbūt nemylėdami nieko, tikrai mes jaučiames irzlesni, bet kai įsimyli ir jautiesi laimingas, ateina laikas, kad netikėtai susipyksti su sau brangiu žmogumi ir tada menkas ginčas, gali išsipūsti iki labai didelės problemos. Tačiau nieko nemylėti irgi negalime, nes nemylėję, numirsime nelaimingi. Nebūsime pajautę tai, ką jaučia įsimylėjeliai ir nesuprasime, koks tai yra geras jausmas mylėti, rūpintis kitais.Darbe kaip ir gyvenime – visos problemos veda į žmogų. Nebus kasdien tik maloningas ar tobulas darbas, bus taip pat kaip ir gyvenime – ašarų, skausmo ar net duš daiktai. Darbe taipogi lydės problemos bei meilė. Be meilės darbe, nebus kolektyvuose darnos, pagalbos vieno kitam ar net noro dirbti.

Kadangi J. Girnius formavo žmonių sampratą bei idėjines nuostatas ne tik emigracijoje, bet ir Lietuvoje, tai man tik tenka su juo sutikti ir teigti jo žodžiais, jog dvasinė kultūra yra tikrasis vienintelis ir integruojamas tautiškumo turinys.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (881 žodžiai)
  • Artur
  • J Girniaus filosofija
    10 - 8 balsai (-ų)
J Girniaus filosofija. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-girniaus-filosofija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:47
×