J. Glinskis „Vieno Tėvo vaikai“ analizė


Glinskis ,, Vieno tėvo vaikai ”. Dramos ,, Vieno tėvo vaikai ” analizė.


Veiksmas vyksta uždaroje erdvėje.Veiksmo vieta dramoje nesikeičia, tai- Žemgirdų vienkemis.Pjesė susideda iš trijų veiksmų.Pirmas ir antras veiksmas vaizduoja pirmąjį antrosios sovietinės okupacijos dešimtmetį, trečias veiksmas- 1990m, šeimos gyvenimą po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Pirmame veiksme, pavadintame ,,Fajetonas į Siberiją” veiksmas, kaip ir visoje dramoje, vyksta erdvioje Žemgirdų pirkioje.Žemgirdų šeima buvo įrašyta į sąrašą žmonių, kurie vežami į Sibirą(dramoje sakoma Siberija). Telesporas Žemgirdas-senas ūkininkas, ligos suriestas, tačiau labia ūmus, jo žmona Felimonija Žemgirdienė,sėdi pries sukrautų ryšulių ir laukia NKVD kareivių.Felimonija- sena, dėl išvežimo į Sibirą labai jaudinasi, tačiau atrodo, kad ji susitaikiusi su ta mintimi, kad turės mirti.Ji klausinėja savo Telesporiuko absurdiškų klausimų: koks dabar mėnulis, ar jis atidengė rožes, ar žemė neužšalusi.Felimonija ir sukuria labai įtemptą šio veiksmo atmosferą.Jos senatviška beprotystė, kalbos aktyvumas, verčia ja gailėtis.Juos išlydi kampininkė Rozalija ir jos sūnus Boleslovas.Boleslovui Telesporas palieka savo ūkį, tvirtai aiškina kaip reikia juo rūpintis.Vėliau pasirodo bene svarbiausias pjesės personažas- Žemgirdų sūnus Danielius- Lietuvos karininkas.Jis pasiryžęs palikti tarnybą, nepalikti tėvų, o važiuoti kartu su jais į Sibirą.Telesporas, beveik nepaeidams ragina sūnų niekur nevažiuoti:,,Danieliau, sūnau, jeigu tu tiem prachmadikam duosi valią, taigi visa Lietuvėlė prapuls- gėdoj, skurde ir baisioj neteisybėj.

Antras veiksmas-,,Žebroko veselė“ prasideda trankia muzika- vyksta kampininkės sūnaus Boleslovo ir Danieliaus žmonos Kristinos vestuvės.

  • Microsoft Word 229 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1280 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • J. Glinskis „Vieno Tėvo vaikai“ analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
J. Glinskis „Vieno Tėvo vaikai“ analizė . (2019 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-glinskis-vieno-tevo-vaikai-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 07:30
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo