J. Marcinkevičiaus kūryba


Justinas marcinkevicius kurybos bruozai. Justino marcinkevičiaus kūrybos bruožai. Justino marcinkevičiaus kūryba. Kiek daug tylejimo gamtoj analize. Justino marcinkeviciaus kūriniai. Kiek daug tylejimo gamtoj. Marcinkevičiaus kūriniai. Justinas marcinkevičius kuryba. J.marcinkeviciaus kūryba. Marcinkevicius kuryba.

Justino marcinkevičiaus kūryba šakota ir įvairių žanrų: eilėraščiai, poemos, dramos, apysaka, esė. Kaip ir v. Mykolaičio-putino kūryboje, taip ir justinui marcinkevičiui svarbiausia – tėvynė, gimtoji kalba, žmogaus dvasia.

Pirmojoje strofoje, greta iškalbių žodžių, poeto kūryboje atsirado iškalbios tylos motyvas, tarsi pakuždėtas gamtos: kiek daug tylėjimo gamtoj, kiek atkaklaus, kantraus augimo! . Gamta atkakliai tyli ir kantriai augina. Tai eilėraštis, kuriame išreiškiamas poeto požiūris į žodį kaip žmogaus sielos atspindį ir išraišką. Žodžiai vartojami atšimpa ir nusinešioja, žmogus turi juos prižiūrėti ( tikrinti savyje jų tikrumą ir švarumą ), kad galėtų kalbėti dideliais ir švariais žodžiais. Kai kurie žodžiai eilėraštyje pasirodė tuščiažiedžiai, nesakantys arba nesiekiantys tiesos: palaiminta tyla, kuri nuo tuščiažiedžių žodžių gina .

Eilėraštis sudarytas iš keturių ketureilių strofų, surimuotų kryžminiu mišriuoju rimu. Tipas – meditacinis. Kūrinio kompozicija – žiedinė, pirmųjų eilučių pasikartojimas pabaigoje.

Antrojoje strofoje taip pat kalbama apie iškalbią tylą: palaiminta žolės tyla ir atverstos arimų mintys . Visame eilėraštyje vyrauja pakili meditacinė eilėraščio žmogaus būsena, harmonija su gamta.

Retoriniu kreipiniu o žodi žodi! Argi tu už tylą neiškalbingesnis? pradedama trečioji strofa. Žodis , kalba, kalbėjimas justino marcinkevičiaus kūryboje neatskiriamas nuo žmogaus, nuo gamtos. Kalba – žmogaus sielos veidrodis, lyg kraujo ryšys. Paralelę tarp žmogaus ir žodžio atskleidžia paskutinės trečiojo posmo eilutės: po žodžių klodais atkakliai , kaip rūdos – tyli mūsų esmės . Ši metafora reiškia, kad žodžiais ne visada pasakome, ką iš tikrųjų jaučiame.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (383 žodžiai)
  • Mokykla
  • Anastasija
  • J. Marcinkevičiaus kūryba
    10 - 1 balsai (-ų)
J. Marcinkevičiaus kūryba. (2011 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-marcinkeviciaus-kuryba.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 15:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo